MZUK ogłosił postępowanie o budowę wodnego placu zabaw w pobliżu Palmiarni. Pierwszego w Gliwicach.
Zakres przewidywanych prac to budowa placu z ławkami wokół niego, pomieszczenia technologicznego z sanitariatami i zbiornikiem wyrównawczym, przebieralni wolnostojących, leżaków obrotowych i parkingu rowerowego. Do placu mają prowadzić utwardzone ścieżki, teren ma być oświetlony i ogrodzony.

Miejsce będzie przeznaczone dla dzieci znajdujących się pod opieką rodziców. Przy inwestycji zostanie również postawiony obiekt, w którym na parterze znajdą się sanitariaty i umywalnie dla kobiet, mężczyzn oraz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich a w piwnicy pomieszczenia technologiczne. Sanitariaty będą użytkowane przez cały rok. 
Okres realizacji zamówienia - 4,5 miesiąca, więc plac prawdopodobnie będzie dostępny w przyszłym sezonie.

(mp)
wstecz

Komentarze (5) Skomentuj

 • Taka prawda 2021-06-24 14:18:52
  Park Chopina już dawno temu stracił status realnego miejsca wypoczynku, miejsca relaksu, miejsca podreperowania skołatanych nerwów chociażby po całym dniu pracy. To samo Park Chrobrego. Park Starokozielski właśnie przechodzi transformację zamieniającą go w tętniący życiem, rozwrzeszczany, skrzypiący huśtawkami tygiel. Wszędzie tam gdzie jest zbyt duży ruch, gwar i hałas odpoczynek typu “wypatrywanie wiewiórek” czy “słuchanie ptaków” zamienia się w odpoczynek typu “nerwowe łypanie czy ktoś nie wyrżnął” albo słuchanie wrzasku bo upadł batonik”. Trudno. Takie są odgórne dyrektywy ponieważ społeczeństwo rozpaczliwie potrzebuje “młodej krwi”. Emeryci żyją zbyt długo a młodzi nie chcą mieć dzieci. System emerytalny się sypie bo nie ma młodych, którzy płacą składki na starych. Na dłuższą metę żaden naród tego nie wytrzyma i dlatego rząd robi wszystko aby zwiększyć przyrost naturalny. 500+ nie wystarczy. Potrzeba jeszcze dodatkowych zachęt jak takie twory. Reszcie nie pozostaje nic innego jak kupować samochody, jeździć po ciszę za miasto i zastanawiać się który tuman uznał, że PARK to to samo co LUNAPARK.
  • Miastowa 2021-07-21 13:44:01
   Brawko !
 • Stary 2021-06-24 18:24:39
  Znowu magistracki geniusz ruszył rozumem jak martwe cielę ogonem. Ile zostanie z parku po wybudowaniu tego wodnego "disneylandu" ? Będzie służył tylko przez kilka miesięcy i dla wątpliwej rozrywki zostanie wyciętych wiele starych drzew. Niech to zrobią na tunelu DTŚ, tam przynajmniej nasłonecznienie gwarantowane a i drzewom-miotełkom nie zaszkodzi. mam nadzieję, że ktoś się opamięta...
  • KartezjuŻ 2021-06-25 09:31:20
   W punkt.
 • SUSAN BENSON 2021-07-02 11:07:30
  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas przez e-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki aprobaty - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata - Musisz wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com WhatsApp/Telegram: +447903159998 Pośrednicy/konsultanci/brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.