Prowadzi je kurator ekspozycji, mistrzyni igły i maszyny do szycia, a oprócz tego historyk - Joanna Puchalik. 
Uczestnicy będą mogli uszyć – w oparciu o wykrój z epoki – sukienkę w stylistyce lat 20. XX wieku. Zajęcia zaplanowano 1 grudnia w Willi Caro, godz. 11.15 i 13.15.  

W związku z uproszczeniem mody damskiej po I wojnie światowej elegancką i modną sukienkę można było uszyć w bardzo krótkim czasie i z niewielkiej – przynajmniej w porównaniu z wcześniejszą epoką - ilości materiału. Prasa kobieca dość szybko zaproponowała wzory i wykroje tzw. one hour dress. Po przetłumaczeniu byłaby to „sukienka uszyta w godzinę”. Jeden z takich właśnie wzorów wykorzystamy w trakcie warsztatów krawieckich w Muzeum w Gliwicach, nawiązując do aktualnie trwającej wystawy „Kobieta dwudziestolecia…” – mówi Puchalik. 

Partnerem warsztatów, który dostarczy maszyny do szycia, jest Igłomania. 

Uwaga! 

Organizatorzy  proszą,  aby każdy z uczestników miał ze sobą materiał, z którego uszyje sukienkę – wielkości co najmniej 200 na 150 cm. Preferowane materiały naturalne, bez dodatku lycry i elastanu. Trzeba zabrać ze sobą nici w kolorze materiału oraz centymetr krawiecki. 
Zajęcia przewidziano  dla osób dorosłych i młodzieży. Suknię szyjemy  w oparciu o wykroje z lat 20. 
Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj