Bardzo dobrze rozpoczęli nowy rok reprezentanci Gliwickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Carbo.  W styczniu rywalizowali w czeskiej Ostrawie i Krakowie.
W Ostrawie najlepiej wypadł Sebastian Lidzbarski, który walcząc w wadze +91kg,  wygrał 3:0 z Janem Śatką z Sokola-Paruba Ostrawa. Lidzbarski zwyciężył również w turnieju w Krakowie, pokonując w II rundzie przez RSC reprezentanta gospodarzy Roberta Kukuca. Bardzo dobrze zaprezentowała się pod Wawelem Paulina Pawlik (kategoria wagowa 48 kg), zwyciężając jednogłośnie Julię Kiermasz z Jaworzna      
                                                                                                    
W lutym nasi bokserzy uczestniczyli w zawodach w Pradze. I znowu najlepszy okazał się tam Sebastian Lidzbarski, który pokonał Ivosza Śatkę. Kolega klubowy Lidzbarskiego, Stanisław Gibadło (75kg), wygrał 3:0 ze Słowakiem Henrikiem Baginem.                                                                                                                                                                           

Liczna reprezentacja GUKS Carbo walczyła w Czchowie. Paulina Pawlik przegrała  1:2 z Patrycją Kowalczyk (Global Boxing Tarnów), Kacper Cepa (56 kg) uległ 1:2 Tomaszowi Krukarowi (Budo Krosno), Przemysław Olszewski (64 kg) wygrał 3:0 z Łukaszem Sroczyńskim (Grappling Kraków), Maksymilian Gibadło (69kg) pokonał 3:0 Jarosława Michalika (Nowohucki Klub Bokserski), Stanisław Gibagło zwyciężył 3:0 z Adnanem Al Naserem (Champion Myślenice). Warto dodać, że Stanisław Gibadło  został wybrany najlepszym pięściarzem zawodów w Czchowie.                                                                                                                

Na koniec miło nam poinformować, że Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska  Kobiet w boksie od tego roku są w strukturze turniejów europejskich EUBC, na równi z turniejem Feliksa Stamma w Warszawie i Leszka Drogosza w Kielcach. 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj