"Kilometry, które nakręcają radość" to nazwa nowej rowerowej akcji dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Gliwicach. W zeszłym roku uczniowie dojechali, wyłącznie na rowerach, z Gliwic do Międzyzdrojów. Wtedy ich celem była pomoc cierpiącemu na autyzm Filipowi. Tym razem postanowili poprawić byt seniorów ze swojego otoczenia.  
- Zachęceni powodzeniem zeszłorocznej akcji, podejmujemy kolejne wyzwanie - mówi Anna Guzek, nauczycielka w SP 21, założycielka i opiekunka Szkolnego Klubu 80 Rowerów w tej placówce. - Teraz staramy się zebrać fundusze dla osób starszych, mieszkańców Sośnicy, w której znajduje się nasza szkoła. Marzeniem dzieci jest poprawa warunków bytowych najuboższych seniorów z najbliższego otoczenia, tych samotnych, mających złe warunki mieszkaniowe, żyjących na marginesie społeczeństwa. Każdy z nas kiedyś będzie seniorem, dbajmy więc, aby młodość potrafiła zadbać o starość - mówi nauczycielka. 

Rowerowa ekipa to dziesięcioro dzieci ze Szkolnego Klubu 80 Rowerów: Kuba - lat 7, Lenka - lat 8, Hania i Adrian - lat 11, Marcin - lat 12, Paweł, Antek i Olivier - lat 13 oraz Mateusz i Szymon - lat 15.

Ich cel: okrążyć województwo śląskie. 

Wbrew pozorom ta wyprawa będzie trudniejsza niż zeszłoroczna, nad morze. Zaplanowane 730 kilometrów to osiem dni na siodełku, wymagające górskie trasy i utrudnienia, które niesie z sobą aura.

Jadąc, dzieci chcą pomóc konkretnej seniorce, doświadczonej przez życie mieszkance Sośnicy, pani Halinie. 

Jej historia  to wiele bolesnych i trudnych momentów, również jako osoby bezdomnej, schorowanej, dotkniętej udarem. Kobieta nie ma krewnych czy innych bliskich. Wreszcie ma swój domu (pokój z kuchnią w starym budownictwie), lecz bez łazienki. Lokum wymaga też generalnego remontu, na który pani Haliny nie stać.

Młodzi rowerzyści rozpoczynają wyprawę w sobotę, 25 maja i proszą o wsparcie swojego przedsięwzięcia. Zebrane podczas akacji pieniądze zostaną przeznaczone w całości na remont mieszkania pani Haliny.  

Podajemy link do zrzutki:

(sława)

wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • Ja 2019-05-23 19:25:25
    Brawo niech moc będzie z wami
  • wanda 2019-05-27 08:07:10
    powodzenia dzieciaki, na pewno się uda! trzymam mocno kciuki !