16 maja w Filomacie otwarte spotkanie dla rodziców. Będzie o zagrożeniach w cyberprzestrzeni. 
                                    
Filomata gościć będzie Katarzynę Kudybę, pedagoga, eksperta do spraw social media i psychologa z trenerskim doświadczeniem w profilaktyce uzależnień oraz przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. W swojej praktyce zawodowej przeprowadziła kilka tysięcy godzin warsztatów, szkoleń, konsultacji, skierowanych zarówno do dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Sprawy, jakie porusza, zawsze są ważne, wartościowe i pomagają budować świadomość słuchaczy.

- Wykłady Katarzyny Kudyby oraz prowadzone przez nią warsztaty boleśnie uświadamiają i nauczycielom, i rodzicom, że często nie mają pojęcia, w jakich wirtualnych światach poruszają się dzieci. Zaręczam, że po uczestnictwie w takich zajęciach świat staje się nieco inny - mówi Elżbieta Więcław, współzałożycielka gliwickich szkół Filomata.

Temat majowego spotkania brzmi „Bezpiecznie w cyberprzestrzeni. Czy wiem, co moje Dziecko robi w wirtualnym świecie?". Filomata zaprasza wszystkich, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje i świadomie uczyć młodych ludzi, jak bezpiecznie korzystać z cyfrowej przestrzeni, dostrzegać w niej zagrożenia i im przeciwdziałać.

Na spotkaniu zobaczymy konkretne przykłady stron, filmów, patostreamów, które dla są dla młodzieży sporą pokusą, ale i rujnują jej świat wartości, służą uzależnieniom.

Spotkanie w czwartek, 16 maja od godz. 17.00 do 19.00 w siedzibie Filomaty przy ul. Bojkowskiej 20a (za niewielką opłatą). Więcej informacji na stronie szkoły http://www.filomata.com.pl

Jeśli macie pytania, piszcie: szkolenia@filomata.pl, dzwońcie: 731 231 741. 

(sława)

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj