Rusza ósma edycja bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży - „Koduj z Gigantami”.
W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie w wieku od 7 do 19 lat. Jedynym wymogiem dla najmłodszych uczestników warsztatów jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia do 20. Przygotowany projekt edukacyjny realizowany jest z myślą o osobach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem. Wystarczy wejść na stronę internetową www.kodujzgigantami.pl, by zapisać się online na wybrane warsztaty, czy to stacjonarne, czy internetowe. Rezerwacja wymaga wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna. Programy zajęć są dostosowane do grupy wiekowej i mają zapoznać uczestnika z podstawami programowania oraz pomóc w stworzeniu własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej. Warsztaty odbędą się w terminie od 30 stycznia do 14 lutego br.

Konkurs „Monsteriada”

Tematem przewodnim ósmej edycji jest  „Monsteriada”. Przeznaczony jest dla młodych miłośników programowania, którzy mogą przenieść swoich ulubionych bohaterów z gier do wirtualnego świata, tworząc swój własny projekt w Scratchu. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 2 marca, do godz. 10.00. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.
Główny cel, który przyświeca temu wydarzeniu, to propagowanie nauki programowania u najmłodszych, a także promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Wydarzenie jest objęte patronatem prezydenta Gliwic.

Oprac: P.C
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj