Modernizację prowadzi firma Milimex SA z Siemianowic Śląskich. 
Prace przy adaptacji zabytkowego budynku przy ul. Ziemowita 12 na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego są w pierwszej fazie, ale przebiegają dość intensywnie. 

Co już zrobiono? W głównym budynku  przede wszystkim rozbiórki, wzmocniono także fundamenty, wymieniono stropy. Finiszują prace związane z konstrukcją szybu windowego, wykonano już tynki renowacyjne w piwnicy, rozpoczęto też  wymianę i montaż instalacji elektrycznych oraz sanitarnych.

W przyszłej sali koncertowej wzmocniono konstrukcję dachu, na dniach rozpocznie się zagospodarowanie terenu, wymiana ślusarki okiennej oraz czyszczenie elewacji.  

Gmach składa się z dwóch pięter i trzech segmentów. W nowej przestrzeni młodzi muzycy i pedagodzy znajdą wygodne i funkcjonalne sale dydaktyczne, sale prób dla orkiestry i chóru oraz bibliotekę. Zaaranżowana zostanie też sala koncertowa z prawdziwego zdarzenia z widownią na niemal 300 osób. Dobudowana zostanie winda, która ma pomóc w przemieszczaniu się osobom z niepełnosprawnościami, a także pozwoli na transport instrumentów. Zagospodarowany zostanie również teren wokół budynku – na dziedzińcu szkoły powstaną m.in. ciągi piesze i parking na 61 miejsc, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Przebudowane zostanie także oświetlenie gmachu i zjazd z ul. Królowej Bony.

Modernizację obiektu prowadzi firma Milimex SA z Siemianowic Śląskich, inżynierem kontraktu jest gliwicka spółka Inwestycje, Budownictwo, Handel „Inwest-Complex". Przebudowa prowadzona jest pod nadzorem konserwatora zabytków. Przeniesienie szkoły muzycznej do nowej siedziby będzie możliwe najprawdopodobniej w roku szkolnym 2022/2023. 

Ramka: 
Dawniej w budynku przy ul. Ziemowita 12 mieściło się Gimnazjum nr 1. Przyszłym lokatorem będzie szkoła muzyczna. W nowej siedzibie uzdolniona młodzież będzie miała więcej przestrzeni, a także lepsze warunki do nauki i rozwijania swoich talentów. Podniesie się też standard pracy pedagogów.

(UM Gliiwce)

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Gliwiczanka 2021-09-20 20:49:18
    A co ze ,,stara” szkoła muzyczna na Sieminskiego??