W minioną sobotę, 10 grudnia  już po raz siódmy uliczki Toszku zapełniły się setkami mieszkańców i gości, którzy mieli okazję wczuć się w świąteczny nastrój. Wszystko za sprawą Toszeckiego Jarmarku Adwentowego.

Stylowe kramy z nietuzinkowym rękodziełem zostały postawione  w zaułkach uliczek, by stworzyć urokliwą i niepowtarzalną atmosferę, taką, jaką można poczuć tylko raz w roku. Dla odwiedzających przygotowano świąteczne pyszności, m.in. jabłka na gorąco nadziewane czekoladą i bakaliami, śląską „mołczkę”, kiełbaski, owoce w czekoladzie oraz wyśmienity grzaniec podawany w ceramicznych kubkach. Rękodzielnicy zaprezentowali oryginalne wyroby, idealne jako świąteczne upominki lub elementy dekoracyjne.

Atrakcjami dla dzieci były: udostępniona bezpłatnie wiedeńska karuzela i bajkowy kataryniarz. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi artyści z sekcji wokalnej i teatralnej Deja Vu działającej przy Centrum Kultury Zamek w Toszku, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Toszku, chór Con Colore oraz Heimatchor Ostroppa, orkiestra dęta z Toszka, artyści scen śląskich,  jak i Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej. Gwiazdami wieczoru byli Tomasz Szwed oraz Liber&Ina&Adam Stachowiak, którzy porwali zebraną publiczność w wir przedświątecznej zabawy.

Prace nad przygotowaniem imprezy trwały od wczesnych godzin porannych; trzeba było rozłożyć i udekorować scenę, ustawić świąteczne kramy, podłączyć oświetlenie. Dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu ludzi, w tym młodzieży z lokalnego klubu sportowego Zamkowiec z Toszka, Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Toszeckiej, Centrum Kultury Zamek w Toszku, DFK Tost, pracownikom spółki Remondis i Spółdzielni Socjalnej oraz wkładowi pracy mieszkańców i pomocy materialnej uzyskanej od sponsorów wszystkie detale zostały dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.

Patronat medialny nad imprezą sprawowało Radio Park, Telewizja TVT oraz „Nowiny Gliwickie”. Wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tej uroczystości, organizatorzy serdecznie dziękują i już dziś zapraszają na kolejny toszecki jarmark.

- Toszecki Jarmark Adwentowy z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Oznacza to, że formuła tej imprezy dobrze wpisuje się w oczekiwania naszych mieszkańców i gości. Uważnie analizujemy też wszystkie sygnały, dzięki którym będziemy mogli jeszcze bardziej udoskonalać to przedsięwzięcie w przyszłości. Na dobre pomysły zawsze jesteśmy otwarci – powiedział burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj