1 września rozpoczęła się w Rosji The International Art Exhibition of Children's Drawings "NATURE OF THE WORLD" 2021/ Międzynarodowa Wystawa Twórczości Dziecięcej "NATURE OF THE WORLD" 2021, na której prace zaprezentowało 17 uczestników zajęć plastycznych pracowni plastycznej studio acm z Gliwic. Prace dzieci i młodzieży w wieku od 3,5 do 16 lat prezentowane są w Ogrodzie Botanicznym Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. Łomonosowa w Rosji.


 
 

Na wystawie obejrzeć będzie można 1500 zwycięskich prac z: Azerbejdżanu, Białorusi, Ukrainy, Polski, Estonii, Włoch, Turcji, Wietnamu, Malezji, Uzbekistanu, Kirgistanu, Gruzji, Kazachstanu, Rosji, spośród których jury wyłoniło 140 prac o szczególnych walorach artystycznych. GRAND PRIX konkursu zdobyła 10-letnia Pola (Strączek).

Wystawa potrwa do 30 września, a za z końcem roku 2021, organizatorzy konkursu planują powtórzyć wystawę w Indiach.

 Pod koniec wakacji (od 25 sierpnia) odbył się w Łodzi Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych "Folkowe Inspiracje", w ramach którego zorganizowano konkurs ZŁOTA ŁÓDKA - 2021 w kategoriach Choreografia, Design, Foto, Muzyka, Rysunek i Malarstwo, Teatr, Wokal, Video.

26 sierpnia na koncercie galowym nagrodzono laureatów konkursu Złota Łódka 2021 RYTMY_BRZMIENIA_DŹWIĘKI_SŁOWA_WZORY_OBRAZY.

Nagrodzono dzieci, młodzież i dorosłych z 16 krajów świata: Polski, Francji, Słowenii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Uzbekistanu, Libanu, Algierii, Japonii, Meksyku, Azerbejdżanu, Litwy i Palestyny.

16-letnia Maja (Gołąb) z Gliwic zdobyła Srebrną Łódkę w kategorii RYSUNEK I MALARSTWO - KRAJOBRAZ FOLKLORYSTYCZNY w III kategorii wiekowej (15-18 lat). Wykonała wachlarz z japońskim krajobrazem w technice batiku na papierze czerpanym. 12-letnia Alicja (Starzewska) również z Gliwic za wachlarz z chińskim smokiem wykonany w technice batiku na papierze czerpanym otrzymała Brązową Łódkę w kategorii RYSUNEK I MALARSTWO - DETAL W SZTUCE LUDOWEJ w II kategorii wiekowej (11-14 lat).

 - Wyjątkową przygodą i dużym przeżyciem okazał się udział pracownianych artystów w wystawie "Alfabet sztuki dziecka" zorganizowanej przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Do udziału w wystawie zaprosiła pracownię kuratorka wystawy, Ewa Kokot - – mówi Agnieszka Chrzanowska-Małys, właścicielka pracowni studio acm.

Na potrzeby ekspozycji małe gliwiczanki: Alicja Starzewska (lat 12), Hanna Mikuła (lat 15), Maja Gołąb (lat 15), Zuzanna Topór-Kamińska (lat 10), Julia Wojciechowska, lat 9 stworzyły inspirowane światem podwodnym rzeźby ceramiczne, które były ilustracją do hasła C jak Ceramika. Prace dzieci zaprezentowały się obok dzieł współczesnych artystów, które znajdują się w zbiorach BWA w Katowicach. Wystawę oglądać można było w sierpniu 2021.

 W okresie wakacyjnym dzieci biorące udział w zajęciach w trybie letnim startowały w interesującym projekcie Future Artists, który tworzony jest od 2008 roku. Ma on na celu, jak pisze jego koordynatorka Ewa Kokot, rozwijanie kreatywności i umiejętności twórczych dzieci i młodzieży.

- Pracowniani artyści wykonali zadanie twórcze, w ramach którego stworzyli wyjątkowe, barwne, NIEZWYKŁE PLANETY. Efekty ich działań zwróciły uwagę organizatorów projektu. Pracownia otrzymała zaproszenie do współtworzenia wystawy w Galerii Ściana Sztuki Dziecka w październiku 2021 r. Z wielkim zapałem przygotowujemy prace i szykujemy się na efekt końcowy – zapowiada Agnieszka Chrzanowska-Małys.

 aku

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj