Nie będzie piętrowego parkingu w miejscu po sklepie „Metalowiec”, nie będzie też nowych mieszkań w sąsiedztwie. Miasto rezygnuje z planów i sprzedaje nieruchomość.
ZBM I TBS wystawił na sprzedaż zrujnowany budynek na terenie dawnych koszar wojskowych przy ul. Daszyńskiego. Do kupienia jest też przyległa działka po pawilonie handlowym. Plany zablokował prywatny właściciel terenu obok.

Mowa o nieruchomości wchodzącej wcześniej w skład dawnych koszar Wojsk Ochrony Pogranicza. W rękach miasta pozostał jeden z budynków wojskowych oraz grunty zabudowane do niedawna sklepem z artykułami sanitarnymi i metalowymi. Właściciel, miejska spółka ZBM I TBS, zamierzał przebudować nieruchomość  na  mieszkania z przeznaczeniem na sprzedaż. W budynku miało powstać 40 lokali o powierzchni do 50 m kw., a w miejscu pawilonu handlowego - dwupoziomowy parking z ogrodem rekreacyjnym i placem zabaw na dachu.   

Zamierzenia zakończyły się na wyburzeniu części handlowej. W realizacji dalszej części przeszkodził sprzeciw prywatnego właściciela powojskowego kompleksu, z którą związany był projekt Glivia (przebudowa koszar na osiedle apartamentowców) .

- Jedyny dojazd do budynku należącego do ZBM prowadzi przez teren sąsiedniej działki. Właściciel, spółka Renner, odmawia zgody na ustanowienie służebności przejazdu. Próba polubownego rozstrzygnięcia sporu nie przyniosła rezultatu, a postępowanie sądowe przeciąga się ponad miarę – mówi Krzysztof Semik z ZBM I TBS.

W tej sytuacji miejska spółka zdecydowała o sprzedaży nieruchomości. Do kupienia – za minimum 2,5 mln zł - jest grunt  o wielkości  blisko 1,8 tys. m kw. wraz z pięciopiętrowym blokiem z tzw. wielkiej płyty o powierzchni  1,9 tys. m kw. Licytację zaplanowano na 14 czerwca.
ZBM I TBS zamierza przeznaczyć środki ze sprzedaży na wybudowanie mieszkań w innej lokalizacji.

(pik)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj