W Gliwicach trwa bezpłatny program rehabilitacyjny dla osób chorujących na stwardnienie rozsiane oraz po udarze mózgu, finansowany z funduszy unijnych. 
Właśnie zakończył się piąty turnus rehabilitacji i trwa nabór na kolejne. 

Bezpłatna rehabilitacja
Pacjenci, którzy zostaną zakwalifikowani do projektu, odbędą bezpłatną trzymiesięczną rehabilitację. Ćwiczenia odbywają się dwa razy w tygodniu pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów.

Rehabilitacja prowadzona jest za pomocą nowoczesnych urządzeń: Egzoszkieletu EKSO GT lub G-EO System. Są to wysokiej jakości urządzenia wspomagające rehabilitację neurologiczną, unikatowe nie tylko w skali naszego kraju, ale również Europy. Mogą na nich ćwiczyć pacjenci o różnych stopniach deficytów neurologicznych. 

Bezpłatny transport
Dla pacjentów, którzy nie mają możliwości samodzielnego dojazdu na miejsce ćwiczeń, możliwe jest zapewnienie bezpłatnego transportu, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby w biurze projektu.

Dla kogo
W projekcie mogą wziąć udział osoby chorujące na stwardnienie rozsiane oraz po udarze mózgu, mieszkające w powiecie gliwickim oraz Zabrzu.

Według statystyk, na całym świecie na stwardnienie rozsiane cierpi około dwóch milionów ludzi, w Polsce choroba ta występuje u około 40 tysięcy mieszkańców. Ponad dwukrotnie częściej schorzenie dotyka kobiety niż mężczyzn. W przypadku udaru statystyki mówią, że co roku w Polsce ulega mu blisko 70 tysięcy osób. 

Powrót do sprawności lub poprawę jakości życia u pacjentów może zapewnić odpowiednia i dobrze zaprogramowana rehabilitacja. Ta realizowana w Przychodni Technomex jest kierowana do osób, które w wyniku swojej choroby mają problemy z poruszaniem się, samodzielnością, są uzależnione od pomocy osób trzecich, a nawet przebywają w całodobowych ośrodkach opiekuńczych. Naszym celem jest przywrócenie im jak największej możliwej sprawności fizycznej, która ułatwi wykonywanie codziennych czynności i pozwoli na powrót do swojego otoczenia, a tym samym zmniejszy ich zależność od innych. 

Zapisy oraz informacje
Tel. 694 483 101 w godz. 7.30-15.30 oraz na stronie http://www.drogadosprawności.pl

Miejsce terapii: Przychodnia Technomex, ul. Szparagowa 19, Gliwice. 

PHU Technomex Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Rozwój regionalnych usług rehabilitacyjnych służących przywracaniu i/lub poprawie zdrowia krokiem do deinstytucjonalizacji opieki medycznej nad osobami niesamodzielnymi.”
Poddziałanie: 9.2.6. Rozwój usług zdrowotnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu osób chorych na stwardnienie rozsiane oraz pacjentów po przebytym udarze mózgu ze społeczeństwa dzięki sprawnym i efektywnym działaniom rehabilitacyjnym przyspieszającym ich powrót do sprawności.

PROMOCJA
wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Ewa 2018-10-12 09:24:53
    Pation dostaje prztyczka w nos?