Świetną dyspozycję wykazuje w ostatnich wyścigach Tatiana Gromada, młoda zawodniczka Grupy Kolarskiej Gliwice. W tym sezonie nie schodzi z podium zawodów MTB w kategorii młodziczek. W minionym tygodniu wygrała maraton w Zdzieszowicach i zawody XC w Spytkowicach.

Spytkowickie cross country to druga seria zawodów z cyklu Szlaku Solnego, a zarazem eliminacja juniorów młodszych do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w MTB. Nic zatem dziwnego, że obok Tatiany na starcie oglądaliśmy innych zawodników z Gliwic. W młodzikach tradycyjnie dobry wynik odnotował Michał Waloszek, który był drugi, Bartosz Marut ukończył zmagania na 18. miejscu. Udanie o olimpijskie nominacje rywalizowali juniorzy młodsi, z których Adam Suliga był 11., Patryk Nogowczyk 13., Kacper Wawrzacz 18. i Jerzy Legaszewski 23. W elicie dobrze zaprezentował się Dawid Jona, dojechał do mety na czwartej pozycji, minimalnie przegrywając miejsce na podium w finiszowej rozgrywce.

W tym samym czasie Antoni Olszar startował w Mistrzostwach Polski LZS w Dobczycach. W grupie stu juniorów z całej Polski, Czech i Rosji w klasyfikacji końcowej wyścigu zajął 19. miejsce. Lokata mogła być znacznie lepsza, gdyby nie upadek i defekt roweru.