Oświetlenie pełni nie tylko funkcje praktyczne, ale również wpływa na estetykę wnętrz. Z pomocą odpowiednio rozmieszczonych punktów świetlnych powiększa się optycznie przestrzeń, rozjaśnia się ciemne kąty oraz dodaje się wnętrzom przytulności. W ostatnich latach na popularności zyskują taśmy led oraz żarówki led. Dowiedz się więcej na ich temat.

  1. Taśma led - gdzie można ją zastosować?

  2. Oświetlenie led - ekologia i oszczędność prądu

  3. Barwa światła żarówek led

  4. Funkcjonalność taśm i żarówek led

 

Elektryfikacja sprawiła, że z domów i mieszkań zniknęły świece oraz lampy naftowe. Ich miejsce zajęły żarówki elektryczne, które są o wiele bezpieczniejsze i dają więcej światła. Niestety, z czasem okazało się, że klasyczne żarówki przestały się sprawdzać, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się taśmy oraz żarówki led. Dowiedz się więcej na temat oświetlenia ledowego.

Taśma led - gdzie można ją zastosować?

Żarówka i taśma led to oświetlenie, którego funkcjonalność jest naprawdę wysoka. Oba typy oświetlenia znakomicie sprawdzają się w wielu różnych pomieszczeniach. Można stosować je w domach i mieszkaniach, biurach, szkołach, punktach usługowych, hotelach oraz w restauracjach. Taśma led może służyć do oświetlania przestrzeni tuż nad podłogą w długich holach, gdzie przez cały dzień i przez całą noc wyznacza bezpieczną drogę gościom hotelowym lub mieszkańcom dużego domu. Żarówki led są natomiast idealnym wyborem do biura, gdzie dają dużo zimnego światła pobudzającego do działania i jednocześnie zużywają niewiele prądu.

Zastosowanie taśm led i żarówek led nie ogranicza się jedynie do wnętrz. Z pomocą specjalnych profili oraz obudów możliwe jest wykonanie efektownego oświetlenia w ogrodzie. Profil z taśmą led można umieścić na pergoli lub altanie. Żarówki led w dużych, oryginalnych obudowach mogą być użyte w plenerowych barach do stworzenia efektownej dekoracji nad stolikami i leżakami dla klientów.

Istnieje wiele innych miejsc, w których można zastosować oświetlenie led. Ze względu na jego trwałość i funkcjonalność żarówki tego typu są odpowiednie dla wielu użytkowników. Sposoby użycia oświetlenia ledowego ogranicza wyłącznie wyobraźnia.

Oświetlenie led - ekologia i oszczędność prądu

Ważną zaletą taśm i żarówek led jest energooszczędność. Diody wykorzystują elektroluminescencję. Jest to zjawisko polegające na zmianie energii elektrycznej bezpośrednio na światło. Dzięki temu żarówki ledowe są chłodne przez cały czas świecenia - nie nagrzewają się nawet po wielu godzinach pracy. Brak emisji ciepła sprawia, że żarówki led mogą być stosowane w pomieszczeniach, w których niezbędne jest utrzymywanie niskiej temperatury.

Oświetlenie led zużywa o wiele mniej prądu niż klasyczne żarówki. Energooszczędność jest tak duża, że 5-6 żarówek led zużywa mniej prądu niż jedna żarówka tradycyjna. Niskie zużycie prądu ma pozytywny wpływ na wysokość rachunków za prąd.

Taśma led oraz żarówki ledowe są polecane do współczesnych wnętrz również ze względu na ekologię. Takie oświetlenie pracuje przez wiele godzin, co zmniejsza liczbę odpadów trafiających na wysypiska. Dodatkowo mniejsze zużycie prądu sprawia, że w elektrowniach spala się mniej szkodliwych paliw oraz obniża się ilość ciepła trafiającego do środowiska z domów mieszkalnych i innych budynków.

Barwa światła żarówek led

Atutem żarówek led i taśm ledowych jest możliwość wyboru światła o różnym stopniu jasności i odcieniu. Żarówki emitujące ciepłe światło idealnie sprawdzają się w sypialniach i salonach, gdzie umożliwiają spokojny wypoczynek i sprzyjają relaksowi. Chłodne światło o neutralnej barwie jest natomiast idealnym wyborem do gabinetu, kuchni i miejsc, w których się pracuje. Dzięki niemu pobudza się mózg do działania, co zwiększa efektywność i chroni przed pojawianiem się uczucia senności.

Żarówki ledmogą emitować światło kolorowe. Czerwone, niebieskie, żółte, zielone i inne diody dobrze wyglądają nie tylko w lampkach choinkowych. Z ich pomocą można stworzyć niepowtarzalny klimat w barach, restauracjach, dyskotekach, hotelach oraz w wielu innych obiektach, gdzie barwa wpływa na samopoczucie klientów i gości.

Funkcjonalność taśm i żarówek led

Obecnie trudno jest znaleźć tańsze i efektywniejsze oświetlenie niż żarówki led. Diody są funkcjonalne i trwałe, dlatego są coraz częściej wykorzystywane w wielu nowoczesnych aranżacjach. Stylowe oświetlenie podkreśla charakter wnętrza i znakomicie rozjaśnia nawet ciemne zakamarki.

Co ważne, taśma led oraz pojedyncze żarówki można podłączyć do systemu inteligentnego sterowania. W ten sposób stworzy się funkcjonalne oświetlenie, dopasowane do potrzeb konkretnych użytkowników. Dzięki systemowi smart ledowe światła są jeszcze bardziej energooszczędne i funkcjonalne niż inne rodzaje żarówek.

Dodatkowo zamontowanie taśm i diod led jest proste, dlatego poradzi sobie z nim nawet przeciętny użytkownik. Nie ma zatem konieczności korzystania z pomocy fachowca, by rozplanował i uruchomił oświetlenie led. Wszystkie elementy instalacji bez trudu wykona się samodzielnie.

Materiały partnera
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj