Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności. Z jednej strony na te trudności wpływa szereg czynników i tylko z niektórymi z nich możemy sobie poradzić. Z drugiej strony kolejne próby zakończone sukcesem mogą rodzić frustrację, obniżać poczucie własnej wartości czy też rodzić niepewność.

Dlatego właśnie wiele osób konsultuje się z lekarzami, którzy w czasie badań starają się wskazać, jakie są przyczyny niepłodności. Dużą popularnością cieszą się również tabletki i witaminy na płodność – czyli specjalnie skomponowane preparaty, które mogą wspomagać poczęcie dziecka oraz utrzymanie ciąży.

Jakie są przyczyny niepłodności?

Wiele osób zastanawia się, jak można poprawić płodność? Natomiast pierwszym krokiem powinna być wizyta lekarska i ocena prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dotyczy to oczywiście zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Być może kolejnym krokiem będą tabletki na płodność, ponieważ dostępne farmakologiczne rozwiązania często przynoszą oczekiwany skutek. Jest też dość dużo preparatów, więc warto skorzystać z lekarskich zaleceń.

Czy zaburzenia hormonalne w przypadku kobiet mają wpływ na płodność?

Pary starające się o dziecko powinny pamiętać, że poza wiekiem jest szereg czynników, które zmniejszają szansę na zajście w ciąże. Na pierwszym miejscu specjaliści wymieniają używki i otyłość szczególnie w przypadku kobiet. Z drugiej strony także niedowaga nie jest korzystna. Problematyczne są także zaburzenia hormonalne, a specjaliści zalecają też, by sprawdzić jakość nasienia, ponieważ bywa ono bardzo słabe. Zaburzenia owulacji czy też nieprawidłowości w obrębie narządów rodnych kobiety mogą mieć szereg przyczyn. Bez uporania się z pierwotnymi problemami samo wspomaganie płodności na przykład lekami może być po prostu nieskuteczne. Za jeden z bardzo ważnych czynników w przypadku obu płci uznaje się stres oraz niezdrowy styl życia – czyli te aspekty, z którymi współczesny człowiek ma najwięcej problemów.

Kiedy warto sięgnąć po kwas foliowy?

Przed zajściem w ciążę warto sięgnąć po kwas foliowy. Wszystkie suplementy zwiększające płodność zawierają tę witaminę, która zmniejsza ryzyko urodzenia dziecka z wadami układu nerwowego. Warto pamiętać o tym, że panie leczące się na padaczkę czy chorujące na cukrzycę powinny przyjąć większą dawkę zaleconą oczywiście przez lekarza. Zresztą to specjalista także powinien określić, które tabletki na płodność bez recepty będą dla nas najlepszym rozwiązaniem. Poza nimi jest oczywiście szereg leków dostępnych na zlecenie lekarza, które są stosowane najczęściej wówczas, gdy powodem problemów z zajściem w ciąże są zaburzania owulacji.

Materiał partnera

 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj