W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w kolarskim peletonie rządził i dzielił kolarz z Łodzi Krzysztof Sójka. Wygrał wiele ważnych wyścigów, zdobył srebrny medal kolarskich mistrzostw świata w wyścigu szosowym ze startu wspólnego. W Grupie Kolarskiej Gliwice też ściga się zawodnik o nazwisku Sójka i właśnie odniósł swe pierwsze zwycięstwo w wyścigu żaków w Piekarach Śląskich.

W Piekarach na zawodników i zawodniczki czekała spora niespodzianka w postaci trasy, która została wytyczona wokół kopca Zwycięstwa, co sprawiło, że kryterium uliczne zyskało charakterystykę wyścigu górskiego. Te warunki zdały się wybitnie sprzyjać Danielowi Sójce, który w wyścigu żaków przyjechał na metę samotnie, ze sporą przewagą nad rywalami. Drugi nasz zawodnik, Nikodem Gwóźdź, uplasował się na 8. miejscu. W wyścigu młodzików tradycyjnie o miejsce na podium walczył Michał Waloszek, tym razem trzeci. Jego koledzy ukończyli wyścig na miejscach: Filip Gruszczyński 7., Krzysztof Pytlik 8., Mikołaj Skrzydło 9., Bartosz Marut 11. i Łukasz Wawrzacz 14. W rywalizacji juniorów młodszych po pierwszym finiszu wydawało się, że wyścig ma jednego faworyta - Adama Suligę z Gliwic. Udana kontra zawodnika z Żor sprawiła, że nasz zawodnik musiał zadowolić się drugim stopniem podium, Jurek Legaszewski ukończył zawody na 6. miejscu, a Wiktor Frajer był 8. Co się nie udało juniorom młodszym, zrobiła juniorka Edyta Gołek, wygrywając swój wyścig.

W niedzielę kolarze przenieśli się do Suszca, gdzie rozegrano wyścig O Puchar Wójta Gminy Suszec. Ciekawe zawody, liczna publiczność i piękna pogoda.
Dodatkowym atutem imprezy były wyścigi zorganizowane dla szkółkowiczów (kolarzy z młodszych roczników, którzy nie posiadają jeszcze licencji).
W wyścigu ośmiolatków, w stawce ponad dwudziestu startujących chłopców, Fabian Sójka był drugi, a wśród dziewczynek Antonina Koloch trzecia. W rywalizacji rocznika 2010 Piotr Radecki uplasował się na miejscu 9., a Adrian Pysik 10. Wśród dziewczynek Anielka Augustyniak wywalczyła 6. lokatę. Ponownie w rywalizacji żaków na czele czterdziestoosobowego peletonu finiszował Daniel Sójka, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie. Tym razem Gwóźdź był 20.

Młodzicy ścigali się na dystansie 20 kilometrów. Niedługo po starcie od peletonu oderwała się dwójka faworytów, zawodnik gospodarzy Szulik i nasz Waloszek, nieco szybszy miejscowy kolarz pokonał Michała na ostatnich metrach wyścigu, wygrywając zawody. W kolejnej grupce przyjechali: Pytlik na piątym miejsce, Marut 10., Wawrzacz 11. i Skrzydło 12. Na czele peletonu finiszował Wojtek Kusiakiewicz, sklasyfikowany na 15. miejscu.

To były dwa dobre wyścigi w wykonaniu najmłodszych zawodników Grupy Kolarskiej Gliwice. Gratulujemy!