Kilkudziesięciu młodych szermierzy z Polski, Ukrainy i Węgier wzięło udział w III edycji turnieju Mieleckie Skrzydła, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 oraz Mielecki Klub Sportowy Gryf. Aż cztery złote medale i jeden brązowy wywalczyli tam szpadziści Piasta Gliwice!
Najpierw w szranki stanęły zuchy i dzieci, młodziki i juniorzy młodsi. W kategorii „młodzik” bezkonkurencyjna okazała się Paulina Ostrowska z Piasta, która w finale pokonała 12: 11 Alicję Goczał z klubu SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska. Bardzo dobrze walczyła inna gliwiczanka, Wiktoria Jędrzejec, kończąc turniej na trzeciej lokacie. W kategorii wiekowej U-11 piąte miejsce zajęła Kamila Gusta. Godnie też reprezentowały Piasta dwie Marysie – Szczurowska była 6., a Szydłowska 7.

Chłopcy nie byli gorsi od swoich klubowych koleżanek. W kategorii wiekowej U-13 zwyciężył Seweryn Gusta. Nie dał on żadnych szans w finale Tymoteuszowi Huwerowi, pokonując go 12: 9. W szerokim finale byli też Błażej Kurowski i Franciszek Drobczyk, którzy odpowiednio zajęli miejsca 5. i 6. Ich o trzy lata młodszy kolega Michał Jędrzejec także wywalczył złoty medal, pokonując w decydującej walce Aleksandra Szabę z Trójki Radlin.

To nie koniec dobrych informacji, jakie napłynęły z Mielca. W turnieju amatorów bezkonkurencyjny okazał się Paweł Drobczyk. Dla szermierza – amatora był to historyczny, bo pierwszy złoty medal w karierze.