Kapitalne wieści napłynęły do nas z bułgarskiego Płowdiw, gdzie w ostatnich dwóch tygodniach rozgrywano Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w szermierce.
W ostatnim dniu turnieju polska drużyna szpadowa zdobyła srebrny medal! Połowę tej ekipy stanowią szpadziści Piasta Gliwice: Damian Michalak i Bartosz Staszulonek. W zespole walczyli jeszcze Maciej Bielec (Szpada Wrocław) i Wojciech Lubieniecki (Sokół 1893 Mielec).

Polacy w ćwierćfinale odprawili Francuzów, a w kolejnym, wyrównanym meczu, okazali się lepsi od reprezentacji USA, a więc czołowej drużyny świata. Dopiero w finale Polaków zatrzymali Włosi, wygrywając 45:32. Brązowe medale zdobyli Węgrzy.

– Jestem bardzo dumny z chłopaków i wszystkich, którzy pracowali na ten sukces – mówi uradowany Maciej Chudzikiewicz, fechtmistrz Piasta Gliwice. - Choć z coraz większym trudem sekcja szermiercza Piasta wiąże koniec z końcem, nasza praca przynosi wymierne efekty. Wicemistrzostwa świata nie zdobywa się co roku. Już dość długo nie było sukcesu międzynarodowego na taką skalę. Jest to na pewno też wielka satysfakcja dla trenerów zawodników. Bartka Staszulonka prowadzi Mikołaj Pac Pomarnacki, a Damiana Michalaka Marek Julczewski. Jak widać, nie tylko potrafimy w Gliwicach organizować fantastyczne turnieje, ale też liczymy się w świecie, bo że w Polsce jesteśmy mocni, wszyscy wiemy. Myślę, że to też wielka promocja dla Gliwic.

Dodajmy - zarówno Bartosz Staszulonek, jak i Damian Michalak to medaliści Mistrzostw Polski w turniejach indywidualnych i drużynowych. Ale bez wątpienia srebrny medal mistrzostw świata to ich największy życiowy sukces. Gratulujemy!
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj