Szpadzistki Piasta Gliwice: Magda Ratyna i Oliwia Janeczek wspólnie z Antoniną Halembą (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie) i Aleksandrą Szymańską (Toruńska Szkoła Szermierki) wywalczyły srebrne medale w turnieju drużynowym na rozegranych w Tallinie mistrzostwach Europy kadetek.

W pierwszym meczu Polki trafiły na Azerbejdżanki. Biało-czerwone przegrywały 12:14, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z nad Wisły 44:35. W 1/16 Polki zmierzyły się z Hiszpanią pewnie wygrywając 45:38. Potem nie dały żadnych szans Turczynkom, zwyciężając 45:37. W tym spotkaniu świetnie radziła sobie Janeczek, która wygrała wszystkie swoje walki. To zwycięstwo dało Polkom awans do strefy medalowej. Tam czekały na nie faworytki tego turnieju - Ukrainki z mistrzynią Europy na czele, Emilii Conrad. Zaczęło się nie po myśli Polek. Swoje pojedynki przegrały Ratyna i Halemba, ale straty z nawiązką odrobiła Janeczek. Biało-czerwone potem już tylko powiększały przewagę i choć w ostatniej walce Ratyna uległa pięcioma trafieniami Conrad, to mecz ten zakończył się wygraną naszych szpadzistek 44:34.

W finale Polki zmierzyły się z Węgierkami, które wcześniej pokonały silne Francuzki. W meczu od początku prowadziła drużyna Węgier. Jako ostatnie na plansze wyszły Ratyna i Nagy. Gliwiczanka wygrała 7:5, lecz to było za mało, aby sięgnąć po złoto. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Węgier 45:39.

Świetnie w turnieju indywidualnym walczyła Magda Ratyna, która awansowała do finałowej ósemki i ostatecznie zajęła 7 miejsce. Trenerem zawodniczek Piasta jest Piotr Markowicz.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj