Od północy obowiązują nas nowe rygory. Mimo zakazu wychodzenia w domu, na ulicach jest sporo ludzi.
Generał Jarosław Szymczyk, komendant główny policji podczas dzisiejszej konferencji zapowiedział, że radiowozy będą przejeżdżać przez miasta i wsie i przez megafony przekazywać komunikaty o obostrzeniu w poruszania się w przestrzeni publicznej. 

Policjanci skontrolują osoby „dwa plus”, czyli większe grupy przebywające na ulicach, skwerach, w parkach. Początkowo będą działać prewencyjnie i pouczać, ale komendant główny zarządził działania represyjne, jeśli chodzi o ludzi młodych, którzy wciąż lekceważąco podchodzą do zasad. Szymczyk zapowiedział tez stanowcze podejście do przewozu ludzi w środkach komunikacji miejskiej. 

- Wszystko po to, by uchronić się przed rozprzestrzenianiem koronawirusa - dodał generał. 

Obecny podczas konferencji szef MSWiA Michał Kamiński dodał, że swobodnie można przemieszczać się prywatnym samochodem - będą one jednak monitorowane i w razie potrzeby zostaną wprowadzone nowe obostrzenia, adekwatne do pojawiających się zagrożeń.  
wstecz

Komentarze (4) Skomentuj

 • gliwiczanin 2020-03-25 16:26:48
  czyli patrol policji nie będzie mógł zatrzymywać i legitymować ponieważ będzie to już 2+ ?
 • Kierowca 2020-03-26 05:30:17
  Czemu kierowcy autobusow komunikacji miejskiej otrzymują mandaty za to że wioza zbyt dużo pasażerów? Ma jechać i jednocześnie liczyć? Skończy się to tak że przestaniemy ryzykować i nie będziemy wyjeżdżać w ogóle.
 • ZOMO 2020-03-26 14:51:09
  Dajcie jakieś aktualne zdjęcie Jarka w GRANATOWYM a nie w milicyjnym mundurze.
 • Daniel 2020-03-27 13:03:33
  Jak kierowca autobusu na się szarpać z ludźmi? Co go to obchodzi jak ma to zrobic