Jak pokazują dane Ministerstwa Zdrowia, czwarta fala pandemii przyspiesza, niestety, również na Śląsku. Tymczasem zdaniem epidemiologów odporność uzyskana dzięki szczepionce maleje, by po ok. 180 dniach od drugiej dawki (lub pierwszej i jedynej w przypadku preparatu Johnson & Johnson) spaść do poziomu, który nie stanowi już dla nas wystarczającej ochrony. 
Nie zamierzamy w tym miejscu nawracać gliwiczan, którzy są anty-, ani dać się im nawrócić. Dzisiejsze nasze polecenie kierujemy do tych, którzy – podobnie jak my – podjęli decyzję o pełnym szczepieniu.

Za nami czas walki o każdą dostępną dawkę szczepionki. Nie musimy już czekać na skierowanie, które upoważni nas do otrzymania preparatu, bowiem powinno ono zostać automatycznie wygenerowane po 180 dniach i widoczne w systemie. Uprawnieni do szczepienia są przede wszystkim dorośli. Wystarczy wejść do punktu szczepień i oddać się w ręce medyków. Przeznaczmy kilka minut, by zbudować lub odbudować tarczę, która chronić nas będzie przed COVID-19.

Nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Można szczepienie połączyć z zakupami na hali targowej lub ze spacerem w okolice gliwickiego Rynku i wstąpić do Radan-Med, który znajduje się przy ul. Basztowej 3. Uprzejmie, bez zbędnych formalności otrzymamy szczepionkę wybranym przez nas preparatem (Moderną, Pfizerem lub Johnson & Johnson). Nie musimy się obawiać tłumów ani zamkniętych drzwi – pomiędzy 11.30 a 17.30 bez problemu zaszczepimy się pierwszą, drugą (niezależnie od tego, gdzie była pierwsza) lub trzecią dawką (tel. do rejestracji szczepień – 797 904 641). Uwaga! W tym miejscu szczepione są tylko osoby pełnoletnie.

Przy okazji dodajmy, że w Radan-Med wszyscy mogą zaszczepić się także przeciwko zwykłej grypie, a seniorzy powyżej 75 roku życia otrzymają to szczepienie bezpłatnie. Można tam też zadbać o uśmiech w jednym z bardziej znanych gabinetów stomatologicznych. Usługi realizowane są w ramach NFZ – jest to jedne z nielicznych miejsc na mapie Gliwic, gdzie można zadbać bezpłatnie o uśmiech, a usługi świadczone są na wysokim poziomie oraz w szybkim terminie. Seniorzy mogą tam też wykonać darmowe protezy. To przychodnia wielospecjalistyczna, która oferuje szeroki wachlarz usług medycznych, świadczonych przez znakomitych lekarzy.

To takie miejsce „po drodze”, wygodne i do tego przyjemne. Dlatego je dzisiaj polecamy. 

materiał partnera
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj