Pod hasłem „Ugryź z nami imprezę” strefa gastronomiczna w Arenie Gliwice znowu będzie działać, żeby obsługiwać wydarzenia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będą to duże koncerty, rozgrywki sportowe czy spektakularne widowiska, a spotkania i okazje do celebrowania, organizowane w pracy czy domu. 
SzamArena – taką nazwę będzie nosił gastronomiczny koncept Areny Gliwice, polegający na dowożeniu jedzenia na wynos. 

Jedzenie z Areny? Oferta przedstawia się ciekawie i bardzo logicznie.  

- Pandemia koronawirusa wymusza zmiany na branży eventowowej, stawiając przed trudnym dylematem: w jaki sposób kontynuować działalność, kiedy wydaje się to niemożliwe – mówi Rafał Głowacki, kierownik ds. gastronomii w Arenie Gliwice. - Posiadając doświadczenie w przygotowywaniu posiłków podczas największych imprez koncertowych i wydarzeń sportowych na Śląsku, postanowiliśmy zrealizować projekt, aby nasze przekąski, które zwykle obecne są podczas imprez w Arenie, mogły teraz dotrzeć na organizowaną przez was imprezę czy spotkanie – dodaje Głowacki. 

Domowa sycąca pizza, rzemieślnicze hamburgery i zapiekanki. Polacy je kochają, a większość, w przypadku jedzenia z dowozem, stawia właśnie na te potrawy. Menu SzamAreny także będzie opierać się na tych daniach, przygotowanych na zasadzie boksów, dedykowanych różnego rodzajom imprezom okolicznościowym i spontanicznym, w piątki i soboty od 15.00 do 23.00. 

SzamArena polega również na obsłudze zamówień powyżej pewnej kwoty. 

Minimalny koszt zamówienia: 100 zł. Dlaczego? 

Koncept skupiać się ma wokół jedzenia na wydarzenia, nawet te domowe, ale większe niż kolacja we dwoje. SzamArena nie chce być konkurencją, w ścisłym tego słowa znaczeniu, dla znanych lokali z centrum miasta. Zamiast tego ma wypełnić lukę na gliwickim rynku gastronomicznym, kiedy tworzy się tzw. wąskie gardło – czas w weekendowe wieczory, gdy na dostawę trzeba czekać 1,5 czy nawet 2 godziny.  

Czy te ściśle wyznaczone warunki działania mają sens? 

- Zdajemy sobie sprawę, że konkurencja jest duża, a gastronomiczny rynek w Gliwicach dość hermetyczny i nie będzie nam łatwo, ale mamy kilka pomysłów na konkurencyjność, prócz krótkiego czasu oczekiwania – opisuje pomysł Alicja Majewska, starsza specjalistka ds. gastronomii Areny Gliwice. 

Dostawy ruszają już w najbliższy piątek, 27 listopada. Zamówienia można składać online, na stronie internetowej: arenagliwice.com. Niebawem oferta będzie dostępna również na Pyszne.pl.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj