250 uczestników stanęło na starcie 16. Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Szachowego dla dzieci. Uczestnicy rywalizowali w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 12) w Gliwicach. Przyjechali z sześciu województw:  dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.
W turnieju startowali zawodnicy z Czech. Partie szachowe rozgrywane były tempem „15 minut na zawodnika”. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w 4 grupach wiekowych: 8, 10, 13 i 16 lat.

Klasyfikacja końcowa zawodów została przeprowadzona osobno dla dziewcząt i chłopców. Najlepiej z zawodniczek i zawodników z Gliwic spisał się Kamil Warchoł z Akademii Szachowej Gliwice, który wygrał w grupie chłopców do lat 8. Drugie i trzecie miejsce zdobyli jego koledzy klubowi: Wojciech Wielgus i Wiktor Zamrzły.

Dwie inne nasze reprezentantki Zofia i Aleksandra Hryń zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsca w kategorii 16-latek. Trzecia pozycja przypadła też  Aleksandrze Szewczuk z TMS Roszada Gliwice, która rywalizowała w grupie dziesięciolatek.

Na uwagę zasługują również wyniki uzyskane przez pozostałych gliwickich zawodników: piąte miejsca Jana Brydy w grupie chłopców do 8 lat oraz Aleksandry Kiecy w grupie dziewcząt do 13 lat (oboje AZS Politechniki Śląskiej Gliwice). Ósme lokatę wśród chłopców do 13 lat wywalczył Bartosz Norek (Akademia Szachowa Gliwice), a 10. w grupie chłopców do 8 lat Maciej Hryniewicz (AZS Politechniki Śląskiej Gliwice).

Organizatorem imprezy dla dzieci była sekcja szachowa Klubu Środowiskowego AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy współudziale: Miasta Gliwice, Rady Osiedla Kopernika, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gliwicach.

Organizatorzy dziękują również sponsorom: HH Poland SA Gliwice, Spółdzielni Mieszkaniowej Kopernik, Cukierniom Wisienka i Pszczółka. Patronat medialny nad imprezą objęły „Nowiny Gliwickie”.