Przed nami kolejny weekend w strefie Biblioteki w ramach Summer Areny (24 – 25 lipca). Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach serdecznie zaprasza na inspirujące spotkania z sztuką, kulturą i nauką. Doskonała zabawa gwarantowana! 

Przez cały weekend godz. 15.00-19.00 czeka na Was moc darmowych atrakcji w strefie nauki i zabawy. W strefie FunZone ruszy produkcja przepięknych makramowych torebek ze sznurków i koralików, szkraby nauczą się tworzyć unikalną biżuterię i balonowe zwierzaki. Na warsztatach architektoniczno-malarskich, najmłodsi sprawdzą się w zderzeniu z sztuką, w obszarze EduZone odbędą się fantastyczne zajęcia z Legorobotyki i neuoredukacji. Nauka połączona z zabawą – wprost idealny plan na rodzinne popołudnia.

Na koneserów czeka prawdziwa gratka. W sobotę odbędzie się kiermasz płyt winylowych, gdzie za symboliczną kwotę, zdobędziecie prawdziwe muzyczne perełki! W sobotę w od 16.00 do 19.00 przy małej scenie będziemy się bawić na kameralnej prywatce, w muzycznej oprawie zespołu Prywaciarze. 

W niedziele o godzinie 16.00, na spotkaniu autorskim będziemy gościć z Tomasza Duszyńskiego – dziennikarza, nagradzanego pisarza i scenarzystę gier komputerowych. Autor książek dla dzieci i młodzieży zadebiutował zbiorem opowiadań „Produkt uboczny”.  Na swoim koncie ma kilka powieści, regionalnych legend i kilkanaście opowiadań z gatunku fantastyki.

Cotygodniowe spotkania z Biblioteką odczarowują wakacje w mieście – jest ciekawie, twórczo i absolutnie nie ma czasu na nudę! 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj