W początkach maja w Sali Senatu Politechniki Śląskiej odbyło się spotkanie władz uczelni ze studentami i studentkami uhonorowanymi  stypendiami Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne na rok akademicki 2022/2023. Po raz kolejny Politechnika Śląska jest liderem jeśli chodzi o liczbę przyznanych stypendiów.

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia, w tym roku otrzymało piętnaście osób.  - Tematyka prac badawczych była niezwykle szeroka i na bardzo wysokim poziomie. Są to projekty interdyscyplinarne, wpisujące się w Priorytetowe Obszary Badawcze Politechniki Śląskiej, począwszy od zagadnień z architektury, urbanistyki poprzez sztuczną inteligencję, zaawansowane technologie materiałowe czy inżynierię chemiczną – mówi rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.  

Wśród nagrodzonych jest Wojciech Kiersnowski z Wydziału Mechanicznego Technologicznego, który w swojej pracy inżynierskiej opisał projekt innowacyjnej, modułowej protezy dla dziecka, dopasowującej się do zmieniającego się wzrostu małego pacjenta. – Na podstawie tej pracy napisałem także kilka publikacji, uczestniczyłem też w konferencjach naukowych. Otrzymane stypendium jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i zwieńczeniem mojej pracy – powiedział student.   

Stypendium MEiN otrzymała także Iga Soczawa z Wydziału Architektury,  nagrodzona m.in. za udział w różnych konkurach architektonicznych czy w pracach badawczych. –  Cieszę się, że zostałam doceniona. To już moje drugie stypendium Ministra Edukacji i Nauki. Pierwsze otrzymałam w ubiegłym roku i było takim podsumowaniem studiów inżynierskich. Tegoroczna nagroda to zwieńczenie studiów magisterskich –  podkreśliła studentka.

 

W gronie wyróżnionych znalazło się piętnaścioro studentów Politechniki Śląskiej:

    Daria Bal - architektura
    Dominika Bednarz - architektura
    Paweł Grzybek - technologia chemiczna
    Łukasz Jakubski - technologi4a chemiczna
    Antoni Jaszcz - informatyka (profil praktyczny)
    Wojciech Kiersnowski - mechanika i budowa maszyn
    Anna Mrukwa - makrokierunek (automatyka, elektronika i informatyka)
    Kinga Nowak - technologia chemiczna
    Marta Sanigórska - architektura
    Jakub Siłka - informatyka (profil praktyczny)
    Iga Soczawa - architektura
    Paweł Stando - technologia chemiczna
    Michał Wieczorek - informatyka (profil praktyczny)
    Andrzej Wójtowicz - mechanika i budowa maszyn
    Michalina Ziółkowska - automatyka i robotyka przemysłowa.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj