Stara hala fabryki drutu już nie będzie w gestii społeczników ze Stowarzyszenia Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży. Właściciel - Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju - rozwiązał z nimi umowę.
Industrialna scena artystyczna  została zamknięta, a zaplanowane na ten rok imprezy odbędą się gdzie indziej. Lub wcale, bo do tej pory obie strony nie potrafią się porozumieć.

Oficjalnie powodem takiego działania jest rozpoczęcie planowanych prac związanych z projektem Nowe Gliwice 2. Stara fabryka jest częścią tego terenu, więc GAPR, teoretycznie, jest w porządku. Jednak nadal nie wiadomo kiedy rozpoczną się jakiekolwiek roboty,  bo zależy to od rozstrzygnięcia konkursu o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych.

Jak udało nam się ustalić, na zamknięciu zaważył stan techniczny obiektu: w ubiegłym roku warunkowo dopuszczono go do użytku, do czasu zakończenia sezonu kulturalnego stowarzyszenia. Choć, zdaniem GAPR, sprawę postawiono jednoznacznie, społecznicy jednak przygotowali program uwzględniając  starą halę, zatem część trzeba odwołać.   
wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • mieszczuch 2018-03-13 16:56:58
    Bravo !!!! Gównolit w centrum miasta a takich miejsc w mieście jest multum .
  • ers 2018-03-14 12:46:24
    Zrobią znowu po gliwicku - czyli zburzą, zaorają i będzie piękna pustynia. Szkoda, bo to było wyjątkowe miejsce, warte zachowania, tak samo jak ruiny teatru. Ale w Gliwicach na takie rzeczy się nie zwraca uwagi.