W Bytomiu rozegrano Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Tenisie. W turnieju, w którym startowała krajowa czołówka do lat 23, duży sukces odniosły gliwiczanki, reprezentujące klub CHTT Chorzów 17-letnia Magdalena Kądzielewska i 15-letnia Julia Wędrocha.


W grze podwójnej para ta, grając ze sobą po raz pierwszy w rozgrywkach turniejowych,  po wygraniu kolejno z Katarzyną Kapustką i Wiwien Szulc (Kapustka Tenis Klub Toruń) 6:4, 6:1; oraz rozstawionymi z numerem 4. Beatą Światłoń (Beskidy Ustroń) i Magdaleną Zajdą (Advantage Bielsko-Biała) 6:4, 6:2; dotarła do półfinału. Tam po dramatycznej walce pokonała turniejową „dwójkę”, parę Aleksandra Buczyńska (RKT Return Radom) i Paulina Kostka (Advantage Bielsko-Biała) – 6:4, 0:6, 10:6.  W finale, po wyrównanym meczu, górą okazał się faworyzowany duet, rozstawione z „jedynką” Agata Borgman  (KS Górnik Bytom) i Wiktoria Kulik (NPRTZ Wrocław), które pokonały Magdę i Julię 6:3, 7:5.

Wicemistrzostwo Polski to znakomity wynik dla młodych gliwiczanek, zwłaszcza że w zeszłym sezonie obydwie nasze zawodniczki zmagały się z problemami zdrowotnymi. Dla Magdy w obecnej chwili najważniejsze jest dobre przygotowanie się do egzaminów maturalnych, jakie czekają ją w maju. Przez to cykl treningowy ma mocno okrojony.

Osiągnięty wynik oraz dobry styl gry, jaki zaprezentowały młode tenisistki, a także wzajemne zrozumienie, które jest istotnym elementem gry podwójnej,  napawają dużymi nadziejami na dalsze sukcesy naszej pary w przyszłości.Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj