Od samych zdjęć człowiek głodnieje, czytamy na facebookowym profilu nowego gliwickiego baru z owocami morza. Otwarto go dopiero w sierpniu, a już ma zagorzałych wielbicieli i stałych klientów. Którzy twierdzą, że to bar z najpyszniejszymi krewetkami na Śląsku.  
                               
Dawniej na słowo „krewetki” Polacy trochę się krzywili. Kiedyś kojarzono je też z daniem luksusowym, więc i drogim, tylko dla wybranych. Właśnie – kiedyś. Dziś Polacy, podróżujący po całym świecie, otwarci na nowe kulinarne doznania, krewetkami się zajadają. Gdy więc wracają z wakacyjnych podróży, szukają ich u siebie, na miejscu. W Gliwicach część już znalazła, a tych, którzy jeszcze szukają, informujemy: takich krewetek, jakie zjecie w Shrimp House Gliwice przy ul. Dolnych Wałów 8, gdzie indziej nie ma. 

Shrimp House to znana marka, pierwsza w Polsce serwująca krewetkowe zestawy, powstała z fascynacji morzem i dająca ludziom radość jedzenia w przyjaznej atmosferze. Teraz także w Gliwicach. Dzięki niej krewetki przestały wreszcie kojarzyć się z drogim luksusem, a stały daniem w przystępnej cenie i dla każdego. 

Gliwicki Shrimp House odwiedzają więc ludzie biznesu, adwokaci, studenci, całe rodziny, ludzie młodzi i seniorzy. Bar przyjazny jest dzieciom – przygotowano dla nich nawet specjalne siedzisko. W efekcie krewetkami zajadają się w naszym mieście dwulatki!  

Jedząc w Shrimp House, macie pewność, że jecie zdrowo. Towar, z najwyższej półki, zawsze świeży, dostarczany jest codziennie. Dania robi się na bieżąco (dlatego na swoje trzeba troszkę poczekać), olej do smażenia wymienia się każdego dnia, a mikrofalówki w kuchni nie zobaczycie. 

Krewetki nie pochodzą z marketu, lecz bezpośrednio od zagranicznego dostawcy. Podobnie rzecz ma się z winami – takich na marketowych półkach nie znajdziecie, bowiem Shripm House sprowadza je prosto z małej włoskiej winiarni. 

W Shrimp House Gliwice czeka krewetkowa uczta. Krewetki stały się podstawą każdego dania. Zjecie je więc z makaronem, frytkami, bagietką, w bułce, z warzywami i codziennie przyrządzanymi sosami, jako szaszłyk, w zupie, w tempurze. Na obiad, lunch, kolację. Menu skomponowano tak, by wraz z krewetkami, kulinarnie, udać się w różne rejony świata. 

A ponieważ w jedzeniu ważne jest także miejsce, Shrimp House Gliwice na swoje wybrał lokal mieszczący się w zabytkowym, odnowionym budynku po byłej poczcie głównej, w ścisłym centrum, niedaleko Rynku. 

Wystrój baru, kafle w krewetkowym – pomarańczowym kolorze, stonowane turkusem i czernią, kojarzą się z ciepłem, zaś całości letniego, radosnego klimatu dopełnia w tle muzyka reggae. 

Wszystko w wystroju jest idealnie skomponowane, przemyślane i dobrane – od ścian, na których tłuczone kafle tworzą swoistą mozaikę (przypominającą w pierwszej chwili bohaterki dań – krewetki), przez podłogi w modnym ostatnio lastriko, wygodne turkusowe siedziska i „sznurkowy” bar nawiązujący do tematów morskich, aż do detalu, jak wieszaki na ubrania, doniczka czy rzecz prozaiczna – umywalka. Wszystko tworzy całość kolorystyczną i estetyczną. 

Chodziło głównie o to, by wszyscy czuli się w Shrimp House swobodnie i smacznie zjedli. I to się udało. Udało się też przekonać tych jeszcze nieprzekonanych, że krewetki są pyszne, pożywne i na każdą kieszeń. Właściciele chcą, by odwiedzający Shrimp House goście byli tu jak u siebie. 

My rekomendujemy – warto wejść, spróbować. Wreszcie pojawił się w Gliwicach bar inny niż wszystkie.   

Shrimp House Gliwice
ul. Dolnych Wałów 8 
tel. 888 385 777 (można zamawiać na wynos)
facebook.com/srimphouse.gliwice/
instagram.com/shrimphousegliwice/

PROMOCJA 
 

Galeria

wstecz

Komentarze (13) Skomentuj

 • Mintaj 2018-10-11 19:01:00
  Poczytajcie sobie czym żyją te wspaniałe shrimpsy to się wielu ich odechce.
  • Dorsz 2018-10-11 22:32:48
   Czym żyją?
   • Krewetka 2018-10-12 07:50:28
    To przeczytasz http://tylkoprzyroda.pl/wideo/szokujace-fakty-temat-krewetek-nie-bedziesz-mogl-ich-jesc
    • Mb 2018-10-12 20:24:37
     Bez przesady , to byś już nic musiał nie jeść
 • Olej 2018-10-12 00:27:23
  Jak codziennie wymieniają olej to czemu tak cuchnie smarzeliną?
  • Big 2018-10-12 08:12:22
   W barze zawsze masz jakieś zapachy jedzenia to normalne. Robi się tam w końcu jedzenie
 • Aga 2018-10-12 08:11:31
  A ja byłam i było pysznie i miło. Warto się wybrać w weekend
 • Bartek 2018-10-12 20:25:23
  Byliśmy z dziewczyna tydzień temu. Jak dla mnie super, a dziewczyna tez zadowolona.
 • Jarek 2018-10-13 16:52:15
  Dobre maja te krewety, potwierdzam.
  • oh.... 2018-10-16 10:41:08
   Dobre bo chemia żywi, leczy buduje.
 • Owoc morza 2018-10-16 17:52:02
  Byłem , jadłem , smakowało. Jest tylko jeden problem. Po powrocie do domu musiałem się cały wyprać.
 • Kocham krewetki 2018-12-17 21:26:29
  Muszę przyznać uzależnia to miejsce
 • Obiektywny 2018-12-17 22:38:30
  Trochę chyba sponsorowany artykuł, jedyne w Gliwicach bez przesady. Takie same przy rynku może mniejszy lokal ale wcale nie gorsze. Szczerze trochę poniżenie takim artykułem. Typowo promocyjny artykuł i tyle zero jakieś obiektywności. Krewetki ok ale przegięcie już z ta reklama