Temat batalii o fotoradar przy ul. Raciborskiej w Sośnicowicach wydawać by się mogło - w ostatnim czasie ucichł. Jednak czy nic w tej sprawie się nie dzieje? 
Po ponad dwóch miesiącach od ostatniego spotkania dotyczącego zwiększenia bezpieczeństwa na ul. Raciborskiej, w której uczestniczył m.in. starosta gliwicki Waldemar Dombek, a także radna Rady Powiatu Gliwickiego oraz mieszkanka Sośnicowic - Teresa Szymońska postanowiliśmy sprawdzić, czy cokolwiek drgnęło w tym temacie. Przypomnijmy, że zostały wystosowane odpowiednie pisma przez starostę z prośbą o pomoc w sprawie fotoradaru do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Delegatury Śląskiej, komendanta głównego policji – gen. insp. Jarosława Szymczyka, do wojewody śląskiego - Jarosława Wieczorka, a także do prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego. Sprawa sośnicowiczan ruszyła do przodu, bowiem pismo do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wystosował II wicewojewoda śląski – Robert Magdziarz.

Nowa szansa? 

7 października wicewojewoda Magdziarz zwrócił się do Alvina Gajadhur z GITD w Warszawie odnośnie sprawy feralnego odcinka drogi wojewódzkiej 919, gdzie mowa o Raciborskiej w Sośnicowicach. Powołuje się na opisaną sytuację przez starostę w liście do wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. W liście znalazły się informacje dotykające nagminnego problemu nadmiernej prędkości, a także obciążenia ulicy dużym ruchem drogowym. Wskazany został także konkretny odcinek, który zagraża zdrowiu oraz życiu mieszkańców – najbardziej niebezpieczny odcinek drogi wojewódzkiej nr 919 w Sośnicowicach zlokalizowany jest w obrębie skrzyżowania z ul. Dolną oraz ul. Gimnazjalną - czytamy. Przypominamy, że na tym fragmencie drogi znajdują się już dwa krzyże upamiętniające śmiertelne wypadki przypadkowych osób, nie wspominając o kilkunastu wypadkach w posesji jednego z mieszkańców.

Jak czytamy w liście - W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu zwracam się do Pana Inspektora z uprzejmą prośbą o (…) podjęcie działań zmierzających do instalacji na analizowanym odcinku DW-919 w gminie Sośnicowice urządzenia rejestrującego dopuszczalną prędkość pojazdów.

Co dalej? 

Ostatnie zdanie skierowane do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego dodaje nadziei i sił do dalszej walki mieszkańcom. O krótki komentarz poprosiliśmy główną zainteresowaną, która pierwsze pismo do GITD napisała rok temu.

- Trzeba uzbroić się w cierpliwość, czas pokaże, co będzie dalej. Najważniejsze, że temat fotoradaru jest ciągle w toku i coraz więcej osób angażuje się w to przedsięwzięcie – podkreśla radna oraz mieszkanka Teresa Szymońska.

Nam pozostaje w dalszym ciągu śledzić temat i tak jak starostwo powiatowe trzymać rękę na pulsie i na bieżąco kontrolować sytuację dot. fotoradaru.

(pc)

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • szach mat 2021-10-31 09:37:19
    przy Jeziorańskiego krzyży wiele więcej ........