Siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice po raz czwarty z rzędu przegrały mecz ligowy.
Tym razem akademiczki uległy u siebie drużynie San Pajda Jarosław 0:3. W pierwszych dwóch setach grano na przewagi, szczególnie zacięta była druga odsłona.

W trzeciej partii zdecydowanie lepsze okazały się przyjezdne.

W pierwszym secie wynik przez długi czas oscylował wokół remisu. Z czasem jednak gospodynie zaczęły budować przewagę.

W efekcie prowadziły już 23:17 i wydawało się, że łatwo wygrają. Tymczasem stało się coś, co trudno wytłumaczyć. Akademiczki przegrały 24:26. Drugi set miał podobny przebieg. AZS prowadził 23:20, by przegrać 26:28!

Na trzecią odsłonę gospodynie wyszły wyraźnie zdeprymowane takim obrotem sprawy, a przyjezdne przeciwnie – podbudowane wygranymi setami, szybko zbudowały przewagę, której nie oddały już do końca, zwyciężając 25:15.

AZS Gliwice: Lena Napalkova – Agata Skiba, Joanna Manuela Jakóbiak, Aneta Wilczek, Julia Skowron, Aleksandra Cygan – Karolina Szmigielska (L) i Aleksandra Elko (L) oraz Daria Chomicz, Aleksandra Muda, Valeria Nudha.