Po raz pierwszy w ponad 70-letniej historii klubu AZS Politechniki Śląskiej zespół siatkarek będzie reprezentował Polskę w Akademickich Mistrzostwach Europy, które odbędą się na przełomie czerwca i lipca w Rzeszowie.

Wyróżnienie to jest efektem bardzo dobrej postawy naszych siatkarek na Akademickich Mistrzostwach Śląska (gdzie zajęły I miejsce) i Akademickich Mistrzostwach Polski (II pozycja). W otwartych mistrzostwach Polski AZS-ów w 2015 roku nasza drużyna zajęła I miejsce.

Wyniki sportowe studentek i studentów są znakomite już od wielu lat. Do wygrywania w corocznej rywalizacji śląskich uczelni przez nasze zespoły (startujące w 45 dyscyplinach) już się przyzwyczailiśmy. Rywalizacja na arenie ogólnopolskiej, w której bierze udział ok. 160 uczelni w 41 dyscyplinach sportu przynosi również olbrzymią satysfakcję. W roku 2016 nasza uczelnia zajęła w tej klasyfikacji 5. miejsce.

To, że siatkarki będą reprezentować Polskę i Politechnikę Śląską na Akademickich Mistrzostwach Europy to zasługa ciężko pracujących zawodniczek pod kierunkiem duetu trenerskiego: Krzysztofa Czapli i Wojciecha Czapli, prowadzących również zespół I-ligowy AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Gratulujemy znakomitej postawy naszych siatkarek i życzymy udanego występu na Akademickich Mistrzostwach Europy.