Za sprawą Areny Gliwice emocji w te wakacje nie zabraknie. Przed nami bardzo intensywny koniec lipca – koncert supergrupy Scorpions (21 lipca), Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne i Laser Show (27 lipca), rozgrywki e-sportowe i wirtualny mecz Piast Gliwice - FC Barcelona (20 lipca).


Rozgrywki e-sportowe stają się coraz bardziej popularne. To już nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu. Czasem to pomysł na biznes, czasem inwestycja w przyszłość – w wybranych polskich szkołach pojawiły się klasy o profilu informatyczno-e-sportowym. Ci, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się nie tyle ekran w ekran, co oko w oko z przeciwnikami zapraszamy do Areny Gliwice. W sobotę 20 lipca, o godz. 13.00 wystartuje Pierwszy Gliwicki Bootcamp, czyli e-sportowy turniej, którego główną atrakcją będzie wirtualny mecz Piast Gliwice – FC Barcelona. Jak na prawdziwe rozgrywki przystało nie zabraknie rozmów z zawodnikami, analizowania strategii i podsumowań meczu.

Zespół Scorpions niezmiennie, od wielu lat podbija światowy rynek muzyczny. Ilość fanów, których oczarowali, jest ogromna. W repertuarze supergrupy nie brak kawałków o mocnym rockowym brzmieniu, jednak w Polsce najczęściej kojarzeni są z będącą symbolem zachodzących w latach 90. przemian społeczno-politycznych balladą „Wind of Change” z 1990 roku. Formacja już kilkukrotnie zapowiadała zakończenie kariery, jednak nieustannie wydaje nowe płyty i koncertuje. Występ w Gliwicach jest elementem wielkiej europejskiej trasy biegnącej przez m.in. Francję, Hiszpanię, Szwajcarię, Włochy, Wielką Brytanię i Polskę. Start 21 lipca, o godz. 19.30 w Arenie Gliwice.

Międzynarodowe Pokazy Pirotechniki i Laserów to jeden z największych tego rodzaju pokazów w Europie. Nad przygotowaniem wyjątkowego spektaklu pracuje grono najlepszych światowych specjalistów w dziedzinie pirotechniki artystycznej. Tysiące ładunków, precyzyjnie zaplanowany każdy szczegół przekładają się na niesamowite doznania odbiorców. Niespotykane efekty świetlne, trójwymiarowe obrazy oraz przestrzenne kompozycje wprowadzą w zachwyt każdego. Dodatkową atrakcją pirotechnicznego show będzie koncert legend polskiego rocka, zespołów Proletaryat i Golden Life. Wydarzenie 27 lipca, rozpocznie się o godz. 18.00 koncertami DJ`ów, a pierwsze pokazy wystartują o godz. 21.20. 

Tego dnia już od godz. 15.00 nie będzie możliwości wjazdu na ulice: Akademicką, Kujawską. Powyższe ulice będą wyłączone z ruchu do około godz. 01.00. Nie będzie możliwości skorzystania z parkingu przy Arenie. Zostanie także ograniczony dostęp do ścieżek w Parku Chrobrego i tras rowerowych w okolicy ul. Akademickiej

Ograniczenia są konieczne, ponieważ wykonanie pokazów pirotechnicznych wymaga precyzyjnego przygotowania. Przebywanie osób postronnych w pobliżu miejsca prezentacji może nieść ze sobą rozmaite zagrożenia zarówno dla publiczności, jak też dla twórców, a także dla przypadkowych przechodniów. W związku z tym szczególne zasady w tym dniu dotyczą zarówno kierowców, jak i pieszych. Widzowie będą poruszać się wyznaczonymi trasami, a do konkretnych lokalizacji będą kierować plansze i służba informacyjna.

Więcej informacji o tych i innych propozycjach spędzenia wolnego czasu na www.arenagliwice.com.

Materiały prasowe partnera.
 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj