Ponad dwa tysiące uczniów szkół średnich wzięło udział w Dniu Otwartym Politechniki Śląskiej. 

Eksperymenty chemiczne, pokaz robota szachowego, symulator spawania, czy elektryczny motocykl – między innymi takie atrakcje czekały na uczniów szkół średnich, którzy odwiedzili Politechnikę Śląską podczas Dnia Otwartego. Oprócz pokazów i warsztatów młodzież poznała także ofertę edukacyjną uczelni, mogła zwiedzić wydziały i laboratoria.

- Chcemy  zaprezentować uczelnię, to jacy jesteśmy i dlaczego warto tutaj studiować. Politechnika Śląska to laureat konkursu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” i tę doskonałość w badaniach naukowych także będziemy pokazywać. Politechnika Śląska to uczelnia, która kształci ludzi sukcesu – powiedział prof. Bogusław Łazarz, prorektor ds. ogólnych
Podczas Dnia Otwartego Politechnikę Śląską odwiedzili uczniowie i nauczyciele z całego województwa śląskiego. Wśród nich młodzież z Zespołu Szkół numer 6 w Jastrzębiu Zdroju.

– Wielu naszych uczniów chce kontynuować naukę na studiach. Dlatego bardzo ważne jest, żeby pokazać im różne możliwości. Politechnika Śląska jest znaną uczelnią, wielu naszych absolwentów wybrało tutaj studia, niektórzy nawet zostali jako pracownicy naukowi. To pierwsza uczelnia, którą nasi uczniowie biorą pod uwagę, planując swoje dalsze kształcenie. Dlatego bardzo dobrze, że został zorganizowany Dzień Otwarty, ponieważ nic nie zastąpi osobistego spotkania z innym człowiekiem. Tutaj nasi uczniowie mogą poznać nie tylko ofertę, ale też zapytać studentów jak im się studiuje - powiedziała Jolanta Kłopeć dyrektor Zespołu Szkół numer 6 w Jastrzębiu Zdroju. 

- Takie imprezy jak Dni Otwarte na uczelniach są świetną okazją do tego, żeby się sprawdzić, dowiedzieć się czego faktycznie potrzebujemy i być może wybrać swoją dalszą drogę.Możemy się przekonać, co konkretne uczelnie mają nam do zaoferowania a także porozmawiać z osobami, które już studiują i zobaczyć, jak to wygląda w praktyce - powiedziała Otylia Orlińska uczennica III LO w Katowicach. – Możemy także zapytać o konkretne sprawy, które nas interesują, a których nie znajdziemy na ulotkach – dodał Arkadiusz Radzikowski maturzysta z Zespołu Szkól Numer 6 w Jastrzębiu Zdroju.

Swoją ofertę wszystkie wydziały prezentowały na stoiskach w holu Centrum Edukacyjno– Kongresowego. Tam uczniowie mogli wziąć udział w pokazach i eksperymentach oraz porozmawiać ze studentami. Zainteresowani zwiedzili także wydziały i laboratoria na uczelni.  Na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej można np. było zagrać w szachy z… robotem opracowanym przez studentów tego wydziału.

(mat.pras. Politechnika Śląska)
 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj