Piłkarki ręczne SPR Sośnica w ostatnim meczu sezonu rozgromiły Otmęt Krapkowice, zwyciężając 40:20 (19:10). Nasze szczypiornistki ostatecznie wywalczyły drugie miejsce w tabeli I ligi gr. B.
Grając przeciwko ostatniej drużynie w tabeli, Sośnica była stuprocentowym faworytem i rzeczywiście - już po kilku minutach zaczęła się ujawniać znaczna różnica dzieląca obie drużyny.

Podstawowe zawodniczki Otmętu starały się grać dokładnie, zdarzało im się też zaskoczyć rzutem z dystansu. Na niewiele się to jednak zdało, bo obrona Sośnicy szybko zaczęła radzić sobie z powtarzalną grą rywalek, a na piłki rzucone zza bloku czekała w bramce znakomicie dysponowana Klaudia Zizulewska. Tradycyjnie Sośnica punktowała rywala kontratakami i praktycznie rozstrzygnęła mecz jeszcze przed przerwą. Po 30 minutach prowadziła 19:10.

Uspokojone pewnym prowadzeniem gospodynie nieco spuściły z tonu po przerwie. Otmęt zmniejszył stratę punktową za sprawą trzech kolejnych bramek doświadczonej Agnieszki Blozik. Jednak kondycyjna przewaga gospodyń dała o sobie znać i po kwadransie znów odskoczyły przyjezdnym.

Liczne rotacje w składzie nie pomogły Otmętowi. Tymczasem podopieczne trenera Macieja Haupy do samego końca starały się poprawić wynik. Ostatnie pięć minut wygrały 7:2, kończąc sezon znakomitym wynikiem. Po raz pierwszy od powrotu do I ligi sośniczanki zdobyły w jednym meczu 40 bramek!

Tradycyjnie najskuteczniejsza była Aleksandra Abramowicz (10 goli), która została wicekrólową strzelczyń. Powtórzyła w ten sposób rezultat sprzed roku. Uzyskała przy tym o wiele wyższą średnią bramek na mecz.

Gliwickie piłkarki zakończyły sezon na drugiej pozycji w gr. B, z łącznym dorobkiem 42 punktów i 14 wygranymi meczami. Teraz SPR Sośnica czeka na decyzję o awansie do baraży. Stawką będzie awans do superligi kobiet.

(san)

Ze względu na niekorzystne dla naszego zespołu rozstrzygnięcie w Warszawie, gdzie SPR Olkusz wysoko pokonał miejscowy AZS-AWF, SPR Sośnica pozostała na drugim miejscu w tabeli zbierając w sezonie 42pkt. W rywalizacji o najmniej straconych bramek w sezonie MKS AZS UMCS Lublin był lepszy o zaledwie jedno trafienie, Sośnica rzuciła też drugą najwyższą liczbę bramek. To składa się na zdecydowanie najlepszy bilans bramkowy. Rzucając 159 bramek w lidze, Aleksandra Abramowicz zajęła drugie miejsce w rozgrywkach. To powtórzenie osiągnięcia sprzed roku, jednak nasza Kapitan znacznie poprawiła średnią meczową, która wyniosła teraz 8,83 bramki/mecz.

Dziękujemy kibicom za liczne stawiennictwo pomimo rozegrania meczu w innej hali!