O nowe urządzenia wzbogacił się szpital w Pyskowicach. Dzięki nim pacjenci otrzymają lepsze warunki leczenia, a personel medyczny – większy komfort pracy. Łączna wartość sprzętu to blisko 770 tys. zł. 
Nowe wyposażenie niemal w całości przeznaczono dla oddziału ginekologiczno-położniczego. Są to dwa wielofunkcyjne łóżka porodowe, sprzęt do ratowania życia noworodków, łóżka z materacami rehabilitacyjnymi i meble do sal dla pacjentek. Oprócz tego szpital zakupił łóżka transporterowe, trzy podnośniki jezdne, ułatwiające podnoszenie pacjentów oraz bemary do utrzymywania w stałej temperaturze roznoszonych posiłków. 

Część urządzeń już pracuje, reszta jest właśnie rozlokowywana i montowana. Na uwagę zasługują zwłaszcza łóżka zapewniające bezpieczeństwo i wygodę rodzącym kobietom czy osobom odbierającym poród. To nowoczesny sprzęt oferujący szereg udogodnień. 

Łóżka wyposażone są m.in. w wygodny materac z masującymi wypustkami, chowany „schodek”, który pozwala zamienić łóżko w fotel, dający możliwość ćwiczeń przyspieszających poród. Sterowniki pozwalają kobiecie samodzielnie regulować dogodną dla niej pozycję. Stałe nocne podświetlanie przestrzeni przy łóżku stwarza zaś intymny nastrój. Dzięki zapasowej baterii sprzęt może działać bez dostępu do sieci elektrycznej, w pełnej funkcjonalności przez 36 godzin. Zaletą jest też doposażenie w system monitorowania parametrów życiowych, który zdaje egzamin w czasie transportu, np. z sali porodowej na salę cięć cesarskich.

Na tym samym oddziale pojawił się również sprzęt Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Pulsoksymetry, nowoczesne urządzenie USG wraz z oprzyrządowaniem, pompy infuzyjne i wagi dla noworodków, dwa inkubatory i kardiomonitory to już drugi dar fundacji dla szpitala w ciągu ostatnich dwóch lat.

Sprzęt, który należało kupić, sfinansowano ze środków zewnętrznych, w tym unijnych oraz dotacji z budżetu powiatu gliwickiego. 

(pik)

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj