18 sierpnia na placu dla skaterów nie zabrakło dobrego humoru, entuzjazmu i dawki wiedzy. Policji należą się brawa za pomysł i prowadzenie. Współorganizatorem wydarzenia był samorząd Pyskowic i MOKiS. 
We wtorek zabrakło wprawdzie słońca, ale była świetna zabawa i to w wydaniu najbardziej bezpiecznym, bo pod okiem policji. Plac zaczął się wypełniać długo przed 16.00, godziną rozpoczęcia. Na uczestników czekały konkursy wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz korzystania z obiektów typu skatepark, pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz mnóstwo upominków. Nagrody główne (kaski, plecaki i torby na łyżworolki) ufundował samorząd Pyskowic.

Kampania „Bezpieczny sk8park” objęła swoim zasięgiem całe województwo. Do przedsięwzięcia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach włączyło się ponad 30 miejscowości, w tym Pyskowice. W ten sposób promowano zasady bezpiecznego korzystania ze skateparków, pumptrucków i innych miejsc do ekstremalnej jazdy na rowerach, deskorolkach czy łyżworolkach. W trakcie akcji akcentowano nie tylko problem odpowiedniego wyposażenia ochronnego, tj. kasków, ochraniaczy, rękawic, czy dostosowania jazdy do sprzętu i umiejętności, ale także brawury, która może doprowadzić do urazów groźnych dla zdrowia, a nawet życia.

Wydarzenie z ramienia policji poprowadzili Aneta Sokalla i Szymon Kołodziej z gliwickiej komendy miejskiej oraz Robert Bonk z pyskowickiego komisariatu, a wspomagał ich w tym Henryk Sibielak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach. 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj