W Rzeniszowie w minioną sobotę wystartował Puchar Polski w kolarskich przełajach. Ta niezwykle popularna na zachodzie Europy i u naszych południowych sąsiadów kolarska konkurencja zyskuje i u nas wielu sympatyków. Nic zatem dziwnego, że w otwarciu sezonu uczestniczyło prawie dwudziestu zawodników z Gliwic.
Oprócz tych, do nazwisk których już przywykliśmy, pojawiły się zupełnie nowe. W kategorii żaków piąte miejsce wywalczył Bartosz Marut, Łukasz Wawrzacz był 6., a Emil Sokoliński 16. Wszyscy to adepci szkółki kolarskiej „Pawełki”, działającej przy Grupie Kolarskiej Gliwice. W młodzikach również szkółkowicze reprezentowali nasze miasto. Adam Suliga był 4., Michał Waloszek 8., Mikołaj Skrzydło 12., Daniel Sarnowski 13., Mateusz Kusz 14., Michał Sadkowski 18. i Wojciech Kusiakiewicz 19. Wszyscy zdobyli pucharowe punkty. W rywalizacji juniorów młodszych bardzo dobrze spisał się Antoni Olszar (na zdjęciu), który był trzeci, na 5. miejscu przejechał metę Kacper Wawrzacz, a na 12. – Hugo Galusek. Debiutujący w elicie Dawid Jona finiszował jako ósmy, a weteran Andrzej Misina był drugi w mastersach.

Doskonałą okazją do poprawy wyników okazał się rozegrany następnego dnia przełaj w Masłońskich. Najmłodszym ta sztuka się powiodła. W żakach Marut był 3., a Łukasz Wawrzacz 6. W młodzikach awans na trzeci stopień podium zaliczył Suliga, 9. był Skrzydło i 11. Sarnowski. Znów dobrze spisali się juniorzy młodsi: Olszar był 4., Wawrzacz 5. i Galusek 10.

Bardzo dobre wyniki to wkład zawodników w obchody 25-lecia działalności Grupy Kolarskiej Gliwice oraz podziękowanie dla wieloletniego sponsora klubu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj