W Przychodni Rehabilitacyjnej Technomex w Gliwicach osoby chorujące na mózgowe porażenie dziecięce mogą za darmo skorzystać z 6-tygodniowej rehabilitacji.



U osób z mózgowym porażeniem dziecięcym (m. p. dz.) występuje wiele zaburzeń funkcjonalnych. Należą do nich m.in. zaburzenia funkcji chodu, koordynacji ruchowej, kontroli posturalnej i równowagi ciała. Badania prowadzone w ostatnich latach wykazują, że odbudowa i adaptacja mózgu możliwa jest nawet wiele lat po jego uszkodzeniu pod warunkiem, że u pacjentów prowadzony jest intensywny i systematyczny trening motoryczny.

W przypadkach osób z m. p. dz. ćwiczenia fizyczne niezbędne są w każdym wieku. Ważne jest to nie tylko ze względu na uczenie się nowych funkcji ruchowych, ale również dla utrzymania osiągniętej sprawności fizycznej, siły mięśniowej oraz tolerancji wysiłkowej.

W Przychodni Technomex w rehabilitacji stosowane są nowoczesne technologie, w tym szkielety zewnętrzne (egzoszkielety) i ćwiczenia ze sprzężeniami zwrotnymi (biofeedback) przy użyciu wirtualnej rzeczywistości. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych.

Diagnostyka i terapia

Ćwiczenia w Przychodni Technomex będą prowadzone od poniedziałku do piątku w cyklach dwutygodniowych (2 tygodnie terapii, a następnie

2 tygodnie przerwy). W sumie przewidzianych jest 6 tygodni ćwiczeń.

Terapia będzie poprzedzona szczegółową diagnostyką funkcjonalną, przeprowadzoną przez dr. Krzysztofa Czuprynę, specjalizującego się w usprawnianiu osób z m. p. dz. Będzie koordynowana przez terapeutki specjalizujące się w terapii neurologicznej, mgr Alicję Grzesińską i mgr Alicję Kasprzak. Przeprowadzona będzie również analiza chodu i kontroli posturalnej. Badania będą wykonane bezpośrednio przed rozpoczęciem i po zakończeniu terapii, oraz dodatkowo 3 miesiące po zakończeniu usprawniania.

GŁÓWNE KRYTERIA UDZIAŁU W PROGRAMIE REHABILITACYJNYM

Diagnostyka oraz terapia prowadzone w programie badawczym są bezpłatne.

W badaniu mogą wziąć udział dzieci oraz osoby dorosłe ze stwierdzonym mózgowym porażeniem dziecięcym, u których minimalna wysokość ciała wynosi 150 cm. Potrafią chodzić samodzielnie lub z pomocą. Potrafią współpracować z terapeutą i wykonywać polecenia. Nie występują u nich przeciwwskazania ze strony narządu ruchu lub innych układów do przeprowadzenia treningu chodu z zastosowaniem egzoszkieletu i innych ćwiczeń przewidzianych w programie terapeutycznym.

Wejdź na stronę i zobacz, czy się kwalifikujesz

Osoby zainteresowane udziałem w rehabilitacji proszone są o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi udziału w programie i o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (warunkiem skorzystania z projektu jest wypełnienie formularza na stronie internetowej):

www.drogadosprawnosci.pl/mpdz


Centrum Rehabilitacji Technomex Sp. z o. o.,

44-141 Gliwice, ul. Szparagowa 19,

(dojazd od ul. Żurawinowej)

email: rejestracja@drogadosprawnosci.pl


Materiały prasowe partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj