Ponad 55 zrealizowanych inwestycji, w tym tak ważne jak budowa Centrum Przesiadkowego – to bilans Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów S.A.   w ostatnich 2 latach. Pomimo niespotykanej dotychczas sytuacji panującej na  rynku firma zrealizowała wiele ważnych przedsięwzięć, ale również  pozyskała nowe kontrakty. Specjalnością Spółki, z ponad 50-letnim doświadczeniem, są inwestycje budowlane oraz projekty remontowe.  PRUiM S.A. działa głównie na terenie województwa śląskiego, coraz częściej charakterystyczne logo spółki można dostrzec na budowach na terenie całego kraju.

Centrum Przesiadkowe. Wizytówka miasta.

Tę jedną z największych i najważniejszych gliwickich inwestycji, PRUiM S.A. zrealizował wspólnie z Mostostalem Zabrze GPBP S.A. To także kolejny projekt, który pokazuje, że Spółka oprócz inwestycji drogowych z powodzeniem wykonuje zadania z zakresu budownictwa przemysłowego. Pod charakterystycznym zadaszeniem powstało 12 stanowisk autobusowych i nowy, wewnętrzny układ drogowy. Wykonano budynek obsługi pasażerskiej i obiekt pomocniczy, przebudowano tunel podziemny łączący gliwicki dworzec PKP z ul. Tarnogórską oraz wybudowano nowy tunel prowadzący z dworca do Centrum Przesiadkowego. Odnowiono też zabytkową, żelbetową wieżę ciśnień. Całe Centrum Przesiadkowego jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Skwer nad DTŚ. Nowa odsłona w zieleni. 

Gliwiczanie i nie tylko, od ponad roku korzystają z odmienionego skweru na DTŚ.  Ten zielony fragment miasta wykonał PRUiM S.A.  Dzięki nasadzeniu ponad 60 tysięcy roślin skwer stał się wielobarwną i przyjazną przestrzenią do wypoczynku. 
Aby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki należało przygotować mieszankę różnych podłoży i specjalistycznych dodatków, zamontować system nawadniający i rozłożyć maty antykorzenne, które zapobiegają uszkodzeniu drenażu i stropu tunelu DTŚ. Z myślą o spacerowiczach przygotowano miejsca wypoczynku – ławki i siedziska. Pomiędzy alejkami pojawiły się kompozycje drzew, krzewów i bylin, które zdobią skwer przez cały rok.

Tor modelarski. Inwestycja wysokich lotów.  

PRUiM S.A. chętnie podejmuje się nowych wyzwań. Takim wyzwaniem była realizacja toru modelarskiego przy ul. Toruńskiej, który pozwala na organizację imprez o zasięgu zarówno krajowym, jak i światowym. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Spełnia wszystkie warunki Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI. Krąg ma średnicę 62 metrów i nawierzchnię z mieszanki mineralno-bitumicznej. Ze specjalnej wieży sędziowie mogą oceniać zawody. Powstało też pole przedstartowe do przygotowania modeli i elementy małej architektury. 

Sowińskiego – Daszyńskiego. Brakujący fragment układu drogowego.  

W roku 2017 – Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. rozpoczęło  budowę I etapu południowej części obwodnicy miasta, przebudowę i rozbudowę układu drogowego pomiędzy ul. Bojkowską i Pszczyńską w Gliwicach. 

W styczniu 2019 roku Eurovia Polska S.A. oraz PRUiM S.A. podpisały umowę na wykonanie budowy odcinka drogi od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej w Gliwicach - Zachodniej części obwodnicy miasta, natomiast w marcu rozpoczęły się prace związane z budową II etapu południowej części obwodnicy miasta, pomiędzy ul. Bojkowską i Pszczyńską.

Rok 2023 - Konsorcjum firm PRUiM S.A. – Eurovia Polska S.A. rusza z jedną z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych - to ostatni 2 km fragment zachodniej obwodnicy miasta, odcinek Sowińskiego -  Daszyńskiego. PRUiM S.A, jako lider konsorcjum - które realizuje inwestycję w systemie „Zaprojektuj i zbuduj”, pozyskał już wszystkie wymagane prawem decyzje oraz zezwolenie na budowę.  Administracyjne procedury zostały już zakończone i można ruszyć z pracami. W pierwszej kolejności przeprowadzane będą prace przygotowawcze oraz geodezyjne.
W ramach inwestycji powstanie droga jednojezdniowa z jednym pasem ruchu w każdą stronę (z możliwością dobudowy w przyszłości dodatkowej jezdni) oraz ciągiem pieszo- rowerowym. 
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nową częścią trasy pojedziemy na początku 2024 roku. Kierowcy sprawnie i szybko przejadą od ul. Rybnickiej do alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Siedziba spółki PZO. Ekologicznie i nowocześnie. 

PRUiM S.A. wygrało przetarg na budowę budynku usługowo, socjalno-biurowego – siedziby spółki Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów Sp. z o. o. w Gliwicach przy ulicy Rybnickiej. Oprócz pomieszczeń typowo biurowych powstanie tam Centrum Edukacji Ekologicznej. 
Budynek o nieregularnej bryle wpisuje się w ukształtowanie terenu, czyli zrekultywowaną kwaterę zutylizowanych śmieci. Do jego realizacji wykorzystano elementy prefabrykowane i ekologiczne. Ciekawie wygląda płaski, obsadzony zielenią dach, który wraz ze skarpą będzie tworzyć jedną całość. Na dachu znajdzie się ścieżka edukacyjna z tablicami informacyjnymi, instalacja fotowoltaiczna oraz miejsce na ule dla pszczół.

Ciekawostka!

Modernizacja lotniska użytku wyłącznego w Gliwicach dla dostosowania  do wymogów kodu referencyjnego 1B.
PRUiM miał 12 miesięcy na przebudowę gliwickiego lotniska. Po zakończeniu prac, w naszym mieście mogą lądować mniejsze samoloty osobowe i transportowe. Rozbudowa lotniska była inicjatywą władz Gliwic. Otwarcie dostępu dla małego ruchu samolotowego jest dodatkowym atutem w rywalizacji o uwagę inwestorów. Lotnisko uzupełniło ofertę  portu w Pyrzowicach, a razem tworzą ważny element systemu transportowego województwa śląskiego.

Waldemar Macyszyn – Prezes Zarządu PRUiM S.A. 

Dla naszej firmy największym kapitałem są jej pracownicy. Wiemy, że bez dobrych warunków pracy trudno budować trwałe relacje z pracownikiem. Dlatego staramy się takie warunki stworzyć i zagwarantować możliwości rozwoju i kariery zawodowej. Dbamy również o zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym.
Udało nam się w PRUiM S.A. zbudować silny zespół ludzi, którzy mają satysfakcję z wykonywanej pracy, a dzięki ich zaangażowaniu i efektywności możemy skutecznie tworzyć przewagę konkurencyjną.

Materiał partnera
 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj