Wystartowała ogólnopolska akcja „Powrót do kin studyjnych”, organizowana przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych, operatora sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Po długiej przerwie kino Amok otworzy się 31 lipca , a  na weekend przygotowało unikalną propozycję: 31 lipca o godz. 20.00 zobaczmy  „Cinema Paradiso” z taśmy 35 mm, 1 sierpnia o 20.00 „Lśnienie” w reżyserii Stanley`a Kubricka, a w niedzielę, 2 sierpnia o 20.00  „Lighthouse”. 

12 marca, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, podjęto decyzję o zamknięciu instytucji kultury, w tym ponad 230 małych i średnich kin. Te nie trwały jednak bezczynnie. Aby zachować kontakt z widzami i wciąż realizować misję promocji obrazu artystycznego, Stowarzyszenie Kin Studyjnych, będące od niedawna operatorem programu Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, powołało do życia największe wirtualne kino zrzeszające na jednej platformie kilkadziesiąt podmiotów. Dzięki MOJEeKINO.pl widzowie mogli zaprosić swoje ulubione kino do domu i cieszyć się specjalnie wyselekcjonowanym repertuarem, którego próżno szukać na tradycyjnych platformach VOD. 

W kampanię powrotu do kin studyjnych zaangażowali się uznani polscy artyści, m.in. Marta Frej czy Andrzej Pągowski, którzy zaprojektowali akcyjne plakaty. Powstały grafiki promujące wydarzenie, z bohaterami znanych każdemu klasyków światowej kinematografii, takich jak „Lśnienie” (reż. Stanley Kubrick, 1980) czy „Cast Away: poza światem” (reż. Robert Zemeckis, 2000).


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj