Charytatywny dogtrekking, organizowany 24 września przez Petsmile Przyjaciele Twoich Zwierząt, to zawody sportowe połączone z rodzinnym piknikiem.
Celem bezpośrednim wydarzenia jest zbiórka pieniędzy na leczenie i zakup karmy weterynaryjnej dla zwierząt z zabrzańskiego schroniska „Psitulmnie”. 

- Chcemy  również promować odpowiednie postawy w relacjach  człowiek - zwierzę. A cały dochód, zarówno ze wpisowego, jak i zbiórki w czasie pikniku, przeznaczony zostanie na rzecz schroniska - wyjaśnia Katarzyna Ganszczyk-Rawska, współwłaścicielka Petsmile i behawiorysta zwierzęcy. 

Główną atrakcją imprezy są zawody dogtrekkingowe, czyli połączenie wyścigu z psami z biegiem na orientację. Do rywalizacji na dwóch trasach - 7 (start o godz. 10.00)  i 15 km (start 9.00) – stanie 150 zespołów, czyli ponad 220 osób i 180 psów. Łapa w łapę ze zwierzętami, które przybędą na zawody ze swoimi opiekunami, w wyścigu wystartują także psy ze schroniska.

 - Rok temu w imprezie uczestniczyło około 200 osób, a kwota, którą przekazano schronisku, przekroczyła 6 tys. zł.  Planujemy pobić ten rekord.  Nie to jest jednak najważniejsze, a dobra atmosfera i wspólna zabawa – one przyciągają coraz więcej chętnych - dodaje Ganszczyk-Rawska.
Po rywalizacji na leśnych trasach - rodzinny piknik z atrakcjami. Będą to m.in.: pokazy psich sportów, porady specjalistów, konkurs psich sztuczek, gry i zabawy dla dzieci, ministudio fotograficzne psich portretów, loteria charytatywna, ciekawe stoiska handlowe oraz możliwość samodzielnego wykonania zabawek dla bezdomnych zwierząt ze schroniska.

Udział w biegu wymagał wcześniejszego zgłoszenia. Lista jest już zamknięta, jednak piknik otwarty dla wszystkich, a udział w nim jest bezpłatny.

Więcej na temat tegorocznej imprezy można przeczytać na stronie www.petsmile.pl:
http://www.sklep.petsmile.pl/nasze-dzialania/iii-charytatywny-dogtrekking-z-okazji-urodzin-petsmile-24-wrzesnia-2017.html

Galeria

wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • Nina 2017-09-13 10:32:35
    Schodzicie na psy Nowiny. Promujecie pisanie pół zdania po polsku a pół po angielsku. Brakuje wam tłumacza? A może jakiś artykulik w tym temacie by się przydał, że obce słowa w nazewnictwie nie gwarantują sukcesu tylko profesjonalizm, kreatywność, ciężka praca i znajomość życia i wiele wiecej.
  • wiola 2017-09-26 11:14:50
    Fajny pomysł! Ważne by pomagać, a jak to już niech każdy wybierze, jest sporo możliwości. Ostatnio brałam udział w akcji:blog.impel.pl/pomaganie-jest-modne i się cieszę,że chociaż tak mogłam pomóc :)