Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, jeśli tylko mogą, spełniają marzenia. Ostatnio gościliśmy 12-letniego Daniela, który od najmłodszych lat zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Mundurowi, dowiedziawszy się, że chłopiec marzy, by zostać policjantem, zaprosili go do siebie, robiąc w ten sposób prezent na 12. urodziny.
Widać było wyraźnie, że chłopiec interesuje się kryminalistyką. Nasz gość, a być może w przyszłości pracownik Policji, zasiadł też na stanowisku dyżurnego i przez chwilę mógł się poczuć jak dowodzący patrolami oficer. Towarzyszący mu mundurowi odpowiadali na dziesiątki pytań technicznych, związanych z urządzeniami zainstalowanymi na sztabowym stanowisku. Daniel odwiedził także biuro pracowników dochodzeniowo-śledczych, a na koniec, jak na solenizanta przystało, poczęstował wszystkich przyniesionymi ze sobą cukierkami. Sam też otrzymał od policjantów niewielki upominek.

Zainteresowanie policyjną tematyką świadczyło, że Daniel ma już całkiem poważne marzenia. A jego rezolutne pytania i wiedza z policyjnej nomenklatury, miło zaskoczyły samych policjantów.

Danielowi życzymy dużo zdrowia i spełnienia marzeń wierząc, że to, co osiągamy w życiu, ma swój początek w naszej głowie. Mamy też nadzieję, że przedpołudnie spędzone w towarzystwie gliwickich policjantów pozostanie w pamięci nastolatka, każdego dnia dzielnie walczącego ze swoimi ograniczeniami.

Źródło: KMP Gliwice

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj