W sobotę, na wniosek policjantów z IV komisariatu oraz prokuratora, Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo dwóch podejrzanych o włamania na terenie Gliwic. Śledczy z łabędzkiego komisariatu wytropili ich i zatrzymali w jednym z sosnowieckich hoteli. W czasie przeszukania pokoju znaleziono znaczne ilości gotówki oraz rzeczy pochodzące z przestępstw.
W wyniku pracy operacyjnej w jednym z hoteli na terenie Sosnowca funkcjonariusze IV komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o liczne włamania na terenie Gliwic i okolic. Odzyskano cześć skradzionych rzeczy, zabezpieczono też znaczną ilość gotówki polskiej i zagranicznej (euro).

Zatrzymani przez detektywów z łabędzkiego komisariatu usłyszeli zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu i dokonania kradzieży z włamaniem w nocy z 30 na 31 maja br. do piwnicy budynku przy ul. Satyryków w Gliwicach. Wówczas to przez nikogo niezauważeni włamywacze skradli cenne elektronarzędzia. 38- i 39-latek najbliższe miesiące, czekając na rozprawę, spędzą w Areszcie Śledczym w Gliwicach.

Sprawa należy do rozwojowych, policjanci uzupełnili już zarzuty obu aresztowanym o kolejnych siedem włamań - wszystkie w rejonie Gliwic. Przypomnijmy: za kradzież z włamaniem grozi 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Gliwice

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj