Zbliża się Międzyszkolny Festiwal Podróżniczy Carpe Diem. Będzie to już piąta edycja imprezy, która co roku przyciąga wielu młodych miłośników przygód i podróży. Zapisy ruszyły. Kto nie zdąży przed 31 października, temu przepadnie okazja spotkania ciekawych ludzi i poznania mrożących krew w żyłach opowieści. Gościem specjalnym będzie Michał Biel, urodzony w Gliwicach fotograf sportowy. 
Tym razem wydarzenie zaplanowano na 26 listopada w Domu Kultury w Szczygłowicach.  W programie znajdziemy część konkursową (na prezentację slajdów z podróży, filmów lub zdjęć) oraz wykładową. Jak zawsze nie zabraknie wystawy prac konkursowych czy stanowisk gastronomicznych ze specjałami polskiej kuchni. Na ekspozycji firmy Speed Roller będzie można z kolei pooglądać sprzęt do jazdy na rolkach oraz posłuchać o  największych zawodach na świecie w tej dyscyplinie i dowiedzieć się, jak przejść na wyższy poziom umiejętności. 

Na uczestników oraz gości festiwalu czeka nie lada wydarzenie – spotkanie z Michałem Bielem, pochodzącym z Gliwic fotografem dokumentującym walki KSW, współpracownikiem marki odzieżowej Pitbull West Coast. A przy okazji – również podróżnikiem. Swoje fotograficzne projekty realizował na trzech kontynentach. 

Biel opowie o doświadczeniach z udziału w rajdzie Budapest-Bamako. Impreza stanowi połączenie rajdu charytatywnego, zawodów i szalonej przygody. To wyzwanie dla tych, którzy marzą o Dakarze, Afryce, Saharze i nie boją się ekstremalnych warunków. Wystartować można zarówno wypasioną terenówką, jak i… małym fiatem. Rajd prowadzony jest bowiem pod hasłem „Każdy, czymkolwiek, w jakikolwiek sposób”. Nie ma w nim pomiaru czasu, a jedynie punkty przyznawane za zaliczenie etapów we wskazanym limicie. I jest pomoc humanitarna, którą wiozą w swoich autach uczestnicy.

A i to jeszcze nie wszystko. Na uczestników festiwalu Carpe Diem czekają atrakcyjne nagrody - sprzęt turystyczny, m.in. namioty, maty samopompujące, przewodniki.  Przewidziane są także niespodzianki dla publiczności. 

Festiwal to więc prawdziwa gratka dla miłośników podróży. Jeżeli masz się za globtrotera – nie może cię tam zabraknąć. Do 31 października trzeba wysłać zgłoszenie (również jeżeli chodzi o udział w konkursie) na adres  festiwalcarpediem@gmail.com z podaniem nazwy szkoły i przewidywanej liczby uczestników, a potem cierpliwie czekać na zaproszenie od organizatora. Rejestracji mogą dokonać wyłącznie nauczyciele. 

Festiwal jest imprezą darmową, skierowaną do uczniów klas 7. i 8. szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół średnich z powiatu gliwickiego oraz Gliwic.

Wydarzenie organizują Stowarzyszenie Carpe Diem z Gliwic, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pilchowicach oraz Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie, a pomagają im w tym: firma Speed Roller Gliwice, Dom Kultury w Knurowie, Agencja Reklamowa Etylina, Restauracja Jagła z Gliwic, Pecha Kucha 20x20, Szkolna Ekspedycja.

Patronat nad festiwalem objęli prezydent Gliwic, starosta powiatu gliwickiego i wójt Pilchowice. Patronem medialnym są „Nowiny Gliwickie”. 

(pik) 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj