Impreza rozpocznie się 16 maja i potrwa do piątku. W programie m.in. korowód, koncerty i wielkie grillowanie. Tegoroczna edycja to także okazja do świętowania 65-lecia Juwenaliów Gliwickich.

Studenckie święto rozpocznie się w poniedziałek. Będzie to dzień z kulturą w Mrowisku. Tego dnia zaplanowano występ Akademickiego Teatru Remont, a wieczorem – Jam Session.

Wtorek to gra miejska – nie tylko na terenie kampusu Politechniki Śląskiej, ale również w kilku punktach Gliwic. Dzień ten zakończy wieczór z grami planszowymi.

W środę odbędzie się Dzień Sportu oraz Kłodnica Challenge. Popołudniowe Wielkie Grillowanie cieszy się dużą popularnością wśród studentów. Wydarzenie odbywa się na Łące Igrowej. To okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Następnie zaplanowano Wielkie Igrowe Filmowanie, czyli wieczorno-nocny seans filmów wybranych przez studentów.

Czwartek to symboliczne przekazanie studentom klucza do miasta (godz. 16 na Rynku). A kiedy już to nastąpi, studenci przejdą w barwnym korowodzie przez ulice Gliwic.

Zwieńczeniem igrowego tygodnia będą koncerty. Pierwsza część – w czwartek wieczorem, a druga – w piątek. Wystąpią m.in. Finaliści PKS, Stach Bukowski, Lordofon, Wojtek Szumański, Lej Mi Pół, Łydka Grubasa.

(mat. pras. PolŚL) 

Szczegółowy program tu:

https://www.facebook.com/events/304617388514532

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Żaneta 2022-05-16 07:20:18

    W programie oprócz korowodu, koncertów i grillowania także sikanie po murach i wymioty - nieodłączne atrybuty każdej gliwickiej żakinady.