Noszenie soczewek kontaktowych korekcyjnych to normalna sprawa – w końcu służą one celom medycznym, ale po co są soczewki kolorowe?

Dla niektórych to jak kaprys i niepotrzebnie wydane pieniądze, a dla innych urozmaicenie wizerunku, zabawa stylem lub podkreślenie koloru swoich oczu. Warto wiedzieć, że obecnie na rynku można spotkać różne rodzaje i wzory soczewek kolorowych, od tych najbardziej szalonych, po te, które mają jedynie lekko pogłębić spojrzenie i dodać walorów estetycznych. Co trzeba wiedzieć o soczewkach kolorowych?

Rodzaje soczewek kolorowych

Soczewki kolorowe, tak jak zwykłe soczewki kontaktowe, są produktem medycznym i całkowicie bezpiecznym dla zdrowia oczu, pod warunkiem, że kupuje się je ze sprawdzonych źródeł. Materiały, z których są wykonywane to hydrożel lub silikon hydrożelowy. Noszenie soczewek kolorowych (https://www.bezokularow.pl/soczewki-kolorowe) wpływa na zmianę koloru tęczówki, ale w żaden sposób nie powoduje zmiany widzianych kolorów. Sam produkt jest dostępny zarówno dla osób ze zdiagnozowanymi wadami wzroku, czyli oprócz efektu innego koloru służy korekcji wady refrakcji, jak i dla osób bez tychże wad. Jednak w obu przypadkach użytkowników obowiązują takie same zasady higieny soczewek, czyli przypominając w skrócie: stosowanie się do zaleceń producenta, dokładne mycie i osuszenie rąk przed aplikacją oraz odpowiednie przechowywanie. Kolorowe soczewki, które są dostępne w polskich sklepach, mają zróżnicowane okresy użytkowania, ale najczęściej są to albo soczewki jednodniowe albo miesięczne. W zdecydowanej większości soczewki kolorowe przeznaczone są do noszenia w trybie dziennym, czyli do 12 godzin, od rana do wieczora, a w wypadku wybierania się na np. jakąś imprezę tematyczną, warto pamiętać, że w soczewkach dziennych nie zaleca się drzemek ani spania oraz trzeba uważać z nakładaniem makijażu i demakijażem.

Soczewki kolorowe w Polsce

W polskich sklepach specjalistycznych są dostępne soczewki kolorowe od znanych i sprawdzonych producentów, m.in. AirOptix czy EyeLove Colors. Zdecydowanie warto postawić na sprawdzone marki i produkty, które spełniają restrykcyjne zasady Unii Europejskiej. Jeśli sprowadzacie soczewki kolorowe z dalekiego wschodu, za pośrednictwem znanych, azjatyckich platform handlowych, nigdy nie ma pewności co do jakości takiego produktu, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się w porządku. Pamiętajcie, że w tym wypadku w grę wchodzi zdrowie waszych oczu i sprawność wzroku, więcej lepiej w ogóle zrezygnować z zakupu tego produktu, niż korzystać z niesprawdzonych źródeł.

Jak dobierać kolor soczewki do koloru tęczówki?

Tutaj można skorzystać z analogii w doborze farby do włosów. Na uprzywilejowanej pozycji są osoby, które mają jasny kolor oczu, ponieważ na jasnej tęczówce niemal każdy inny kolor będzie widoczny i da zamierzony efekt. W puli kolorów są dostępne odcienie naturalne, które mogą zupełnie odmienić tęczówkę lub pogłębić jej kolor – są to zazwyczaj soczewki błękitne, zielone, orzechowe, szare i brązowe. Delikatne pogłębienie koloru może dać niesamowity efekt wizerunkowy, dlatego też wiele osób decyduje się na używanie soczewek kolorowych na co dzień. Co z osobami o ciemnych oczach? Tutaj błękity i jasne szarości niekoniecznie się wybiją. Kolorowe soczewki dla ciemnych oczu to raczej zielenie, brązy i granat, jeśli zależy Wam wyłącznie na delikatnej zmianie koloru tęczówki. Natomiast na specjalne okazje, takie jak imprezy kostiumowe czy szalone sesje zdjęciowe, polecamy znaleźć odważniejsze wzory i kolory soczewek. Hitem mogą okazać się np. EyeLove Crazy, soczewki o szalonych kolorach, jak oko Saurona czy Zombie. Tymi soczewkami można zmienić kolor swoich tęczówek na różowy, pomarańczowy, seledynowy czy też biały.


Materiały partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj