W Bytomiu rozegrano II edycję sztafety pływackiej „Seniorzy i młodzież – 10 km w wodzie”. W gronie uczestników pojawili się pływacy z Gliwic reprezentujący Uniwersytet Trzeciego Wieku z naszego miasta. Rywalizowali z UTW z Bytomia, Świętochłowic i Katowic. Miło nam poinformować, że gliwiczanie jako pierwsi pokonali dystans 10 km (w łącznym czasie 2 godzin, 26 minut i 38 sekund). Drugie miejsce zajął świętochłowicki UTW, trzecie przypadło w udziale bytomskiemu UTW, a tuż poza podium znalazł się zespół z Katowic.

Nasze „złotka” w składzie: Teresa Żylińska, Joanna Zagała, Zofia Dąbrowska, Wojciech Kosiak, Stanisław Twardysko, Piotr Kalinowski, Andrzej Janczyszyn,  Jan Barucha, Jan Radecki, Stefan Żeromski, Danuta Skorupa i Marek Pasciak zostawiły konkurencję daleko w tyle (w tym samym czasie zdobywcy drugiego miejsca przepłynęli 8 km i 300 m, trzeciego – 7 km i 550 m, a czwartego – 6 km i 350 m).

Oprócz pucharów dla drużyn uhonorowano również pucharem najstarszego uczestnika zawodów. Okazał się nim nasz student z Gliwic, Wojciech Kosiak (rocznik 1940).
Organizatorami zawodów byli: Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj