Piłkarki ręczne SPR Sośnica Gliwice po emocjonującym meczu pokonały na wyjeździe MTS Żory 27:22 (13:12) i dzięki temu awansowały na fotel lidera pierwszoligowych rozgrywek.
Pierwsza część spotkania była wyrównana, wygrały ją jedną bramką gliwiczanki po tym, jak w ostatniej minucie rzut karny wykorzystała Sylwia Szołtysek.

W drugiej połowie przyjezdne rozpoczęły budowanie przewagi, skrzętnie wykorzystując błędy przeciwniczek. Najskuteczniejszą zawodniczką SPR była Agnieszka Drażyk, autorka 8 bramek. Warto też po raz kolejny pochwalić naszą bramkarkę Monikę Ciesiółkę.

SPR: Ciesiółka, Mazurczyk, Drażyk 8, Walus 5, Pytlos 4, Klich 4, Kostrzewska 3, Szołtysek 1, Reichel, Smodis 1, Olejarczyk, Markiewicz, Wojciechowska 1.