Słabo prezentuje się w tym sezonie SPR Sośnica Gliwice. Podopieczne Michała Boczka rozegrały do tej pory w rozgrywkach I ligi gr. B pięć spotkań. Cztery z nich przegrały, zwyciężyły zaledwie raz.
W ostatnich dwóch meczach nasze szczypiornistki rywalizowały z SPR Olkusz i Dziewiątką Legnica. Oba zakończyły się porażkami gliwiczanek. Najpierw na wyjeździe uległy olkuszankom 26:30 (14:16), choć w przekroju całego spotkania wcale nie były gorszym zespołem. SPR Sośnica prowadziła w tym meczu, ale pod koniec meczu jedna z naszej zawodniczek została wykluczona z gry, co skrzętnie wykorzystały gospodynie wygrywając czterema punktami.

SPR Sośnica: Knapik 1, Wasak, Salisz 7, Wyrzychowska 5, Reichel 4, Markiewicz 2, Nimsz 2,Walus 1, Kostrzewska 1, Wroniewicz 1, Smodis 1, Kulik 1,Łuczyk, Zub, Widuch, Podzimowska.
W minioną sobotę do Gliwic zawitała Dziewiątka Legnica. Konfrontacja zakończyła się nieoczekiwaną porażką naszej drużyny 27:36 (14:16). Od pierwszych minut przyjezdne z Legnicy pokazały, że łatwo nie oddadzą punktów. Mecz był wyrównany do stanu 20:20. Przewaga Dziewiątki rosła potem w zastraszającym tempie, a wynik był już praktycznie przesądzony na 5 minut przed końcem spotkania, które zakończyło się dziewięciopunktową przegraną drużyny Michała Boczka.

W kolejnym ligowym starciu SPR Sośnica Gliwice zagra w Krakowie z Cracovią.

SPR Sośnica: Wasak, Salisz 9, Nimsz 5, Reichel 5, Walus 3, Kostrzewska 2, Wroniewcz 2, Zub 1, Łuczyk, Smodis , Kulik, Markiewicz, Wyrzychowska.