W Kwidzynie zakończył się Final Four Mistrzostw Polski Juniorek. Faworytki nie zawiodły. UKS Varsovia Warszawa w finale pokonała MTS Kwidzyn. Brązowy medal zdobyło SPR Sośnica Gliwice.

W pierwszym meczu gliwiczanki uległy wyraźnie Varsovii, zaś MTS Kwidzyn pokonał SPR Arkę Gdynia. W meczu o brązowy medal zmierzyli się pokonani. Początek małego finału należały do podopiecznych Anny Świszcz i gliwiczanki prowadziły 2:0. Ale ambitna Arka szybko zaczęła grać skuteczniej doprowadzając chwilę później do remisu. Potem żadnej z drużyn nie udało się wypracować znaczącej przewagi i po pierwszej połowie minimalnie prowadziły gdańszczanki (17:16). Prowadzenie Arka utrzymała do 52. minuty. Później pojawiły się problemy ze skutecznością, które wykorzystała Sośnica. Na pięć minut przed końcem spotkania na tablicy wyników był remis (27:27). Następne dwie minuty to udane akcje Magdaleny Widuch i Oliwii Piernikarczyk, które wyprowadziły Sośnicę na prowadzenie 29:27, które już nie oddały. W finale UKS Varsovia pokonała MTS Kwidzyn 35:27.
Warto też wspomnieć, że nasza obrotowa Oliwia Piernikarczyk została wybrana do najlepszej siódemki turnieju.