Po powrocie z świątecznych urlopów piłkarze Piasta pojechali na zgrupowanie do hiszpańskiego L`Albir.

Alexandar Vuković zabrał tam wszystkich zawodników, których miał w kadrze jesienią, włącznie z przechodzącym rehabilitację kolana Szymonem Muchą. W pełni sił są już Kamil Wilczek, Tom Hateley i Sierhij Krykun. Nie ma ubytków, ale na razie nie ma też nowych twarzy w Piaście. W słonecznej Hiszpanii niebiesko-czerwoni nie tylko trenują. Rozgrywają też sparingi. Zaplanowanych zostało pięć spotkań kontrolnych. Dwa już za nimi.

Najpierw gliwiczanie zmierzyli się z wielokrotnym mistrzem Węgier – Ferencvárosi TC. Rok temu, także w Hiszpanii Piast ograł Węgrów 1:0. Tym razem to oni byli górą i wygrali 2:1. W pierwszej połowie na murawie dominował wicelider węgierskiej ekstraklasy, co udokumentował dwoma golami Stjepana Lončara. Już w 4. minucie uderzeniem z najbliższej odległości pokonał on Františka Placha, a w 33. minucie 27-letni bośniacki pomocnik popisał się precyzyjnym uderzeniem z 17 metra i podwyższył na 2:0. W przerwie obaj trenerzy zdecydowali się wymienić całe jedenastki. Lepiej radziła sobie ta, którą do gry asygnował Vuković. Gliwiczanie przeważali, lecz byli nieskuteczni. W końcu jednak udało się zdobyć  bramkę. Jorge Felix wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Marcelu Bykowskim. Była to już jednak 96. minuta spotkania. Grano nietypowo, bo 2×50 minut.

Piast Gliwice: (I połowa) František Plach – 77. Arkadiusz Pyrka, 2. Ariel Mosór, 5. Tomáš Huk, 22. Tomasz Mokwa – 11. Damian Kądzior, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 6. Michał Chrapek, 30. Miłosz Szczepański, 19. Michael Ameyaw – 10. Kamil Wilczek. (II połowa) 33. Karol Szymański – 25. Piotr Liszewski, 3. Miguel Muñoz, 4. Jakub Czerwiński, 14. Jakub Holúbek – 44. Serhij Krykun, 24. Tom

Hateley, 17. Filip Karbowy, 7. Jorge Félix, 96. Tihomir Kostadinov – 99. Piotr Urbański (77, 29. Marcel Bykowski).
W niedzielę, 21 stycznia gliwiczanie zmierzyli się z liderem ukraińskiej Ekstraklasy Krywbasem Krzywy Róg i również zeszli z boiska pokonani. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym, w niej nieco lepiej prezentował się Piast. Losy spotkania rozstrzygnęły się na początku drugiej odsłony. Najpierw, w 47. minucie występujący w barwach Krywbasu Nigeryjczyk Daniel Sosah z najbliższej odległości dobił uderzenie swojego kolegi i Karol Szymański skapitulował po raz pierwszy. Nie minęła minuta i Ukraińcy prowadzili 2:0. Tym razem piłkarz rodem z Wybrzeża Kości Słoniowej - Jean-Morel Poé ograł naszych defensorów, z linii końcowej mocno wbił piłkę w pole karne, ta odbiła się od zaskoczonego Szymańskiego i wpadła  do bramki.
Piast w Hiszpanii zagra jeszcze dwa mecze kontrolne, a do kraju wróci 29 stycznia.

Piast Gliwice: (I połowa) Karol Szymański - Tomasz Mokwa, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Jakub Holúbek, Damian Kądzior, Grzegorz Tomasiewicz, Michał Chrapek, Jorge Félix, Serhij Krykun, Kamil Wilczek. (II połowa) Karol Szymański - Arkadiusz Pyrka, Miguel Muñoz, Tomáš Huk, Oskar Leśniak, Tihomir Kostadinov (87’ Piotr Liszewski), Tom Hateley, Filip Karbowy (70’ Patryk Dziczek), Miłosz Szczepański, Michael Ameyaw, Gabriel Kirejczyk (70’ Marcel Bykowski).